В Україні, попри відсутність формальних рішень про підвищення пенсійного віку, фактично відбувається його поступове зростання.

Основними причинами цього стали жорсткі вимоги до страхового стажу, а також серйозний дефіцит робочої сили, спричинений війною. Про це повідомив народний депутат Михайло Цимбалюк у коментарі "Укрінформу".

Працюючий пенсіонер, скрін з YouTube

За його словами, законодавчо вік виходу на пенсію не змінювався, однак на практиці українці дедалі частіше змушені працювати довше. Якщо людина у 60 років не має необхідних 33 років страхового стажу, вона автоматично продовжує працювати до 63 або навіть 65 років.

Ситуацію ускладнює і низький рівень пенсійного забезпечення. Близько двох мільйонів громадян отримують мінімальні виплати, які становлять приблизно 2 600 гривень. Через це робота для багатьох пенсіонерів перестає бути вибором і стає необхідністю для забезпечення базових потреб.

ПФУ. Фото: скрін youtube

Ринок праці: пенсіонери замість мобілізованих

Повномасштабна війна суттєво змінила ситуацію на ринку праці. Через мобілізацію та виїзд частини працездатного населення роботодавці зіткнулися з гострою нестачею кадрів.

Як зазначив парламентарій, нині в центрах зайнятості кількість вакансій перевищує кількість охочих працювати. У таких умовах бізнес дедалі частіше залучає до роботи людей пенсійного віку.

Станом на сьогодні в Україні налічується близько 2,8 мільйона працюючих пенсіонерів, що значно більше, ніж до початку повномасштабної війни.

Працюючий пенсіонер
Фото из открытых источников

Повоєнні виклики

Після завершення війни ринок праці може зазнати нових змін. Очікується, що значна частина ветеранів не повернеться до попередніх професій і потребуватиме перекваліфікації.

Крім того, демобілізовані громадяни, ймовірно, матимуть вищі вимоги до зарплат і умов праці, зокрема щодо безпеки. Це змусить роботодавців переглядати підходи до найму та рівня оплати.

Водночас, за оцінкою депутата, чинний склад парламенту навряд чи наважиться на офіційне підвищення пенсійного віку через суспільну чутливість цього питання. Однак фактично система вже працює за новими правилами, змушуючи українців довше залишатися на ринку праці.

Популярні новини зараз

Лічильники води можуть не врахувати: українцям дали три місяці

Залишилося мало часу: ТЦК терміново викликають 17-річних парубків

Укренерго підвищує тариф на електроенергію з 1 липня на 21,6%: до чого готуватись українцям

Обмеження скасували: пенсії затримувати більше не зможуть

Показати ще

Раніше портал Знай повідомляв, ПФУ навмисно занижує страховий стаж: як домогтися справедливого перерахунку.

Також наш портал інформував, базовий мінімум – 15 років: якою буде пенсія, якщо працювати менше.

Крім того, ми писали, пенсію можна збільшити заднім числом: прихований спосіб наростити виплати.