У 2026 році овочі так званого "борщового набору" в Україні коштують дешевше, ніж торік, однак уже найближчими місяцями ситуація може змінитися.

Базові сезонні продукти поки залишатимуться відносно доступними, але через зростання частки імпорту та подорожчання логістики окремі позиції можуть знову піти вгору. Про це в коментарі "РБК-Україна" розповів аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Фахівець пояснив, що восени в Україні був хороший урожай овочів, завдяки чому вдалося сформувати достатні запаси. Саме це зараз стримує ціни на картоплю, буряк, капусту та моркву. За його оцінкою, у 2026 році вартість овочів "борщового набору" загалом нижча, ніж у 2025-му, і ця тенденція наразі вигідна для споживачів.

За даними "Мінфіну", на сьогодні середня ціна картоплі становить 24,95 грн за кілограм, що трохи нижче, ніж місяць тому. Буряк подешевшав до 10,23 грн, а капуста – до 11,22 грн, втративши в ціні майже по 90 копійок. Морква за місяць знизилася на 1,3 грн і зараз коштує 13,57 грн за кілограм.

Популярні новини зараз

Підуть по хатах ухилянтів: в Україні формують нові мобілізаційні групи на допомогу ТЦК

За газ тепер треба платити по новому: як споживачам не накопичити штучний борг

Гроші на виживання: хто з пенсіонерів отримає додаткові виплати

ТЦК починають полювання за літніми українцями: кого шукатимуть насамперед

Показати ще

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Водночас не всі овочі демонструють спад. Наприклад, цибуля, навпаки, подорожчала на 1,11 грн і тепер у середньому продається по 28,25 грн за кілограм. Це свідчить, що навіть у межах базового набору продуктів цінова ситуація залишається нерівномірною.

Експерт попереджає, що вже до червня внутрішні запаси поступово скорочуватимуться, а на ринку зростатиме частка імпортної продукції. Саме тому овочі, які завозитимуть з-за кордону, можуть коштувати дорожче, ніж українські залишки зі сховищ.

Окрема ситуація – з огірками та помідорами, які значною мірою були імпортними майже всю зиму. Навесні їхня ціна залежатиме насамперед від курсу гривні та витрат на логістику. Через зростання вартості пального транспортування стає дедалі дорожчим, а це прямо впливатиме на кінцевий цінник у магазинах і на ринках.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Попри це, наразі тепличні овочі вже трохи подешевшали порівняно з лютим. Зараз рожеві помідори в середньому коштують 199 грн за кілограм, червоні – 167,47 грн, а гладкі огірки – також 167,47 грн. За останній місяць ці позиції втратили в ціні майже 30 грн.

За прогнозом Максима Гопки, помітніше збільшення української пропозиції тепличних томатів і огірків очікується у травні, але за умови, що весна не принесе різких температурних коливань. Якщо погода буде сприятливою, це може допомогти ринку уникнути нового стрибка цін.

Раніше портал Знай повідомляв, нові цінові рекорди у магазинах: витрати українців зростуть ще більше.

Також наш портал інформував, українців змушують переплачувати: аптеки накручують ціни на ліки.

Крім того, ми писали, в Україні переписали ціни на картоплю: скільки коштує кілограм.