До списку тварин, які можуть імітувати людську мову, додався новий учасник – азійський слон Кошік. Він став першою у світі твариною свого виду, яка навчилася повторювати людські слова.

Кошік живе у зоопарку "Еверленд", що знаходиться в Йонгіні, неподалік столиці Південної Кореї. Йому вже 35 років, і він здивував вчених своєю унікальною здатністю – він вимовляє корейські слова, використовуючи хобот для модуляції звуку. Його "словниковий запас" складається щонайменше з п'яти слів - "ні", "сидіти", "добре", "лежати" та "привіт", пише Unilad.

Це явище привернуло увагу докторки Анжели Штегер з Віденського університету, яка вирішила дослідити феномен "розмовляючого" слона. Її команда провела експеримент, вони записали звуки Кошіка і дали корейцям прослухати їх. Дивно, але люди чітко розпізнавали знайомі слова, що довело – слон дійсно навчився копіювати людську мову.

Слон. Скрін із відео на ютуб

Науковці відзначають, що Кошік винайшов власний спосіб вимови. Він кладе кінчик хобота собі в рот і використовує його для створення звуків, схожих на людські. При цьому слон змінює форму ротової порожнини, що дозволяє йому імітувати тембр і висоту голосу людини.

Популярні новини зараз

В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в'язниця

Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина

Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати

Показати ще

Слони. Фото dailymail

Через великі анатомічні відмінності між людьми і слонами така здатність вражає. Голосовий тракт слона значно довший, його гортань велика, а губи взагалі відсутні – натомість він має хобот. Проте Кошік зміг адаптувати свої вокальні навички, щоб відповідати голосу своїх тренерів.

Науковці ще не можуть пояснити всі механізми цього явища, але очевидно одне – слон дійсно унікальний. Його здібності відкривають нові можливості для вивчення комунікації тварин і взаємодії їх з людьми.

Раніше ми повідомляли, новий етап еволюції: собаки почали краще розуміти людей та пристосовуватися до них.

Як навчити собаку чемності без сварок і покарань - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як підтримати друга, що втратив домашнього улюбленця: поради від психологів.