Зима близько, а з нею і сезон камінів, теплих печей та затишних вечорів біля вогню. Але щоб зігрітися максимум, потрібно знати, які дрова краще вибрати.
Всі дерева різні: одні горять довше, інші дають більше тепла, а деякі просто радують приємним запахом. Розбираємося, чим запастися, щоб зимові вечори були не лише теплими, а й атмосферними.
Дуб
Якщо ви хочете ідеальне поєднання тепловіддачі та тривалого горіння, дуб – ваш вибір. Він горить повільно, але жарко, а приємний аромат додає затишку. Щоправда, задоволення не з дешевих. Зате ваші дрова не перетворяться на потерть навіть через кілька сезонів.
Береза
Березові дрова – швидко спалахують і довго тліють завдяки натуральному дьогтю. Їх часто вибирають для лазень та будинків. Але є нюанс: березу довго не можна зберігати. Через кілька років вона може втратити свої властивості, так що запасайтеся з розумом.
Бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію
Що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році
Зняв гроші або отримав переказ: за що банки почнуть блокувати українцям картки
Індексація пенсій у 2025 році: як можуть змінитися виплати й кого омине підвищення
Вільха
Вільха – ідеальний вибір для тих, хто не любить багато мороки. Її можна використовувати практично відразу, як нарубали. Вільхові дрова дають багато тепла, а дим майже не заважає відмінний варіант для будинку.
А як щодо липи?
Липа теж непогана. Вона швидко нагрівається, миттєво перетворюючи холодну кімнату на теплий притулок. Найчастіше її використовують для печей, і із завданням вона справляється на ура.
Поради наостанок
Щоб дрова радували теплом, а не сирим вугіллям, важливо правильно їх зберігати. Запасайтеся тільки сухою деревиною та стежте за вологістю. І головне: не залишайте заготовки під дощем чи снігом.
Нагадаємо, гроші будуть, жити можна: якій категорії ВПО гарантовано продовжать виплати на 2025 рік
Раніше ми писали про те, що послуг немає, роботи не ведуться, а платіть мертвій жінці: одесити в шоці від комунальних махінацій та боргів
Крім того, Знай.ua повідомляв, в Україні із 1000 заявок схвалили допомогу на дрова лише 70: "Люди – це мотлох тут, живе тільки апарат..."