На площі Конституції, прямо в центрі Харкова, стоїть будинок із забитими вікнами і дахом, що провалився. У березні 2022 року сюди потрапила російська ракета. Мешканці лишилися без житла, а тепер – без надії.
2 березня 2022 року ракета, призначена для будівлі міськради, вдарила навпроти будинку. Будинок виявився зруйнованим, труби розірвані, а потоки води остаточно затопили все всередині. Воду комунальники перекрили лише за два тижні.
Після удару хтось виїхав за кордон, хтось винаймає житло в місті або живе у родичів, пише Kharkiv Today. Сам будинок продовжує руйнуватися: дощі та сніг знищують його зсередини, а у дворі все ще валяються уламки.
"Зараз приліт – і одразу все прибирають. Я не розумію, чому у нас не прибрали навіть сміття. Якийсь ігнор постійний. Ходили у "Жилкомсервіс" – слухають, кивають і все", – ділиться мешканка Нонна Ароян.
Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії
"Як нас винесла ця ракета з дому – так ми самі десь і колупаємося. Жоден чиновник не запитав, як нам допомогти", розповіла Вікторія Сергієнко, мешканка будинку.
Вікторія разом із сусідами стукалася у всі можливі інстанції: районну адміністрацію, департамент ЖКГ, Міністерство культури. Єдиний результат – вікна будинку забили фанерою.
Причина, як пояснили мешканцям, у тому, що будинок є пам'яткою архітектури. Для консервації потрібні спеціальні дозволи та гроші, яких місто не має.
Цікаво, що інші пам'ятники у Харкові все ж таки отримали шанс на порятунок. Наприклад, будинок облради та будівлю на проспекті Незалежності, 1 накрили дахами, щоб зупинити руйнування. Чому будинок на площі Конституції залишився поза увагою? Чиновники кажуть, що винний "складний статус" будівлі: багато власників, а проводити роботи на приватній власності заборонено.
Але мешканці вважають інакше – вони просять лише дах. Місто має подбати, щоб дощ та сніг не руйнували будинок остаточно.
А поки що зруйнований будинок із людьми, які втратили своє житло, залишається проблемою, про яку ніхто не хоче говорити. Але мешканці сподіваються, що їхній будинок не стане остаточною жертвою бюрократії та байдужості.
А ми нагадуємо, поки одні радіють снігу, в Україні 10% житлових будинків замерзають без опалення: де саме
Раніше стало відомо, будівництво школи під Києвом триває з 2017 року: витрачено 50 млн грн, але корупція та затримки все гальмують прогрес
Крім того, Знай.ua повідомляв, в Україні обленерго почали "відрізати" світло багатоквартирним будинкам: райони цілодобово без струму