Термін для оформлення прав на "невитребовані" земельні частки, або паї, продовжили ще на три роки – до 2028 року. Це прописано в новому Законі №3993-IX, прийнятому для захисту прав власників паїв. Тепер власники та їхні спадкоємці мають більше часу на оформлення документів, щоб зареєструвати свої ділянки та підтвердити право власності.
Чому термін продовжили? Основні причини – війна, окупація територій та масова еміграція, які серйозно ускладнюють виконання бюрократичних вимог.
Раніше крайнім терміном було 1 січня 2025 року, але з огляду на обставини його зрушили на три роки вперед. Якщо ж власники чи спадкоємці не встигнуть оформити право до 2028 року, їхні земельні ділянки вважатимуться відмовними.


Тепер власникам потрібно буде провести всі формальності: скласти землевпорядну документацію, зареєструвати ділянку у кадастрі та отримати підтвердження права власності у держреєстрі. Цей закон також вносить правки до Земельного кодексу та інших законів, щоб адаптувати земельне законодавство до умов воєнного часу та спростити процес для власників паїв.
Пенсіонерам виплатять разову допомогу: хто додатково отримає від 450 гривень
Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі
Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Нагадаємо, селяни схопляться за голову: скільки коштуватиме податок на 1 гектар
Раніше ми писали про те, що аграріям повернуть 25% за техніку: як користуватись державною програмою
Крім того, Знай.ua повідомляв, експерти передбачають збільшення цін на оренду землі до 50%