У Польщі з несплатою комунальних послуг краще не жартувати – наслідки можуть бути значно серйознішими, ніж здається. Тут не вдасться просто відмахнутися від рахунків, тому що на кожну прострочку є свій план дій, і все це може скінчитися неприємно.
Перший крок комунальних компаній – м'який, повідомляє inPoland: вони надсилають нагадування, мовляв, заплатіть, будь ласка, або хоча б поговоріть з нами щодо боргу. Якщо реакції у відповідь немає, вони додають пені, збільшуючи борг. Це ще не страшно, але що довше ігнорувати, то швидше сума зростає.
Далі починається серйозніше: якщо борг наполегливо не гаситься, комунальники йдуть до суду. Поляки не надто затягують такі справи, тож судовий наказ про стягнення заборгованості можна отримати досить швидко. До того ж, всі судові витрати, швидше за все, додадуть до загальної суми боргу.
Але якщо й після цього боржник мовчить, до справи вступає судовий виконавець. Тут вже настає стадія, коли заарештовуються рахунки, а можуть і частину зарплати утримувати, а в найзапущеніших випадках – і на майно накласти лапу.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Борг із комуналки у Польщі – це не просто пара папірців, які можна викинути. Навіть право на житло можна втратити, якщо це орендована квартира: господар має повне право розірвати договір і виселити за несплату.
Ну й останнє: якщо людина продовжує ігнорувати борг чи навмисно намагається ухилитися від закону, то тут уже може втрутитися кримінальне законодавство. Звичайно, такі випадки рідкісні і стосуються великих боргів та навмисних порушень.
Тож у Польщі краще тримати комунальні рахунки під контролем – наслідки прострочення можуть піти ланцюжком і дійти до арешту майна і навіть втрати житла.
Нагадаємо, що робити, якщо оплата за газ зникла, а банк "нічим не може допомогти"
Раніше ми писали про те, що платіжки за листопад не потішать: за які комунальні послуги доведеться заплатити більше
Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям пропонують 4 види допомоги: як отримати гроші, теплий одяг і не тільки