В Україні, незважаючи на загальну мобілізацію, деякі категорії чоловіків мають право тимчасово виїжджати за кордон. Однак є випадки, коли чоловіки, що виїхали, вирішують не повертатися, намагаючись «перечекати» мобілізацію за межами країни. Адвокат Руслан Ткаченко розповів про можливі ризики для таких осіб.

Під час воєнного стану право на тимчасовий виїзд за кордон мають чоловіки, які отримали спеціальні дозволи від військових або правоохоронних органів, військової адміністрації, медичних установ, а також організацій, що займаються доставкою чи отриманням гуманітарної допомоги, пише Експерт.

Чоловік, фото: Знай.ua

Ці дозволи дійсні не більше ніж на 30 днів. Якщо чоловік не повернувся після закінчення цього терміну, дозвіл автоматично анулюється адміністрацією або Міністерством інфраструктури. Проте за чинними правилами жодні адміністративні або кримінальні покарання за це не передбачені.

Ткаченко пояснив, що ця постанова Кабміну не є законом, тому вона не передбачає прямої відповідальності. Проте, якщо чоловікові надішлють військову повістку поштою, вона вважається врученою навіть за його відсутності в країні. У такому разі може бути нарахований штраф за порушення військового обліку.

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook

Якщо чоловік уже пройшов військово-лікарську комісію, визнаний придатним до служби та виїхав за кордон, йому можуть надіслати бойову повістку. Ухилення від виконання цієї повістки вже може стати підставою для кримінальної відповідальності.

Адвокат додав, що теоретично чоловіка можуть притягнути до відповідальності за ухилення від мобілізації навіть за його відсутності, якщо влада вирішить діяти більш суворо.

Однак у разі ухвалення урядом рішення про повернення таких громадян до країни можливе й повне скасування кримінальної відповідальності за ці випадки.