Піст перед різдвяними святами (Різдвяний піст) — один із чотирьох багатоденних постів у православ'ї, присвячених очищенню душі та тіла.
Він також називається Пилиповим постом, оскільки починається відразу після дня вшанування пам'яті апостола Пилипа.
Коли починається Різдвяний піст у 2024 році
Цей пост і у православних, і у католиків триває 40 діб. У ці 40 днів віруючі моляться, утримуються від певних продуктів та обмежують веселощі.
Різдвяний піст розпочинається за чотири тижні до Різдва, яке щорічно відзначається 25 грудня. Розпочався ж Різдвяний піст 15 листопада.
Нові соціальні послуги для українців: хто має право на допомогу та як її отримати
Київстар обіцяє безлімітний інтернет за 1 гривню: як отримати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Індексація пенсій у 2025 році на 16% скасовується: на скільки зміняться виплати у простих українців
Це період як фізичного, а й духовного очищення. Піст покликаний підготувати тіло і душу до великого свята - Різдва Христового. Закінчується пост 24 грудня. Останнім днем є Святвечір (напередодні Різдва).
Заборони на Різдвяний піст
У цей час не прийнято проводити певні світські обряди: грати весілля, розлучатися, гучно святкувати дні народження.
Одружуватися і виходити заміж особливо суворо забороняється на Різдвяний піст.
Також не варто співати, танцювати, ходити до клубів.
Єдиним обрядом, який дозволяється проводити у Пилипів піст є хрещення. Хрестити дітей припустимо будь-якого дня даного посту.
Протягом сорока діб, даних нам Пилиповим постом, ми повинні відмовлятися від споживання таких продуктів, як м'ясо, яйця, молоко, сир, олія. Іноді навіть забороняється їсти рибу. Вживання останнього продукту під час Різдвяного посту обмежується у понеділок, середу та п'ятницю. Під заборону цими днями потрапляють також алкогольні напої.
Церковне правило вчить нас, чого ми повинні уникати під час посту. Ті, хто дотримується посту, повинні суворо дотримуватися правил якості їжі. Заборонені продукти вважатимуться брудними, лише неприйнятними.
Всім віруючим слід пам'ятати, що в період посту не варто сваритися, кричати, злитися та заздрити. Якщо ви тримаєте на кого гнів — варто пробачити своїх кривдників.
Кому можна не поститись на Різдвяний піст
Люди, які знаходяться на прифронтових територіях (громадянські та військові), адже вони займаються важливою працею, яка потребує фізичних зусиль. У той же час, Церква звільняє від необхідності постити людей похилого віку, з хронічними захворюваннями, вагітних і годуючих дітей грудним молоком, дітей віком до 14 років. Їм пост може серйозно зашкодити.
Нагадаємо про все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.
Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.