Війна в Україні суттєво змінила освітній процес. Розбиті школи, вимушені переїзди сімей, втрати знань – це лише частина проблем, з якими стикнулася система освіти. Міністерство освіти і науки (МОН) активно працює над стратегією повернення учнів до очного навчання та адаптації до нових умов.
Заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова підкреслює, що наслідки освітніх втрат є серйозними і мають довготривалий вплив. За результатами дослідження PISA-2022, рівень знань українських підлітків відстає щонайменше на два роки, що викликає тривогу. Освітні втрати не лише позначаються на індивідуальному розвитку дітей, але й гальмують економічний та соціальний прогрес країни.
Через війну багато дітей пропустили значну частину навчання. Це стосується не лише шкільних предметів, але й розвитку важливих соціальних і м'яких навичок, які впливають на майбутню кар'єру. За прогнозами Світового банку, освітні втрати можуть призвести до зменшення доходів цих учнів на мільярди доларів протягом життя, що є загрозою для розвитку людського капіталу країни.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
МОН працює над стратегією повернення учнів до очного навчання, що є не лише вимогою часу, але й обов’язком держави перед майбутнім. Забезпечення дітей необхідними знаннями та навичками є ключем до успіху і процвітання України.
До кінця 2022/2023 навчального року працювало 12 930 шкіл, а на кінець 2023/2024 їх кількість зменшилася до 12 592. У вересні 2024 року функціонують 12 268 шкіл. Найбільше шкіл закрито у Запорізькій (65) та Тернопільській (34) областях, а незначне збільшення спостерігається лише в Києві (11) та Кіровоградській (2) області. Частина шкіл на окупованих територіях залишається на простої.
Війна завдала значної шкоди освітній інфраструктурі- 3524 заклади освіти постраждали, з яких 360 зруйновано повністю. Це майже 15% від усіх навчальних закладів. Найбільше постраждали школи у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Херсонській та інших областях. 879 шкіл залишаються на окупованих територіях.
Раніше ми повідомляли, у школах навчать рятувати життя.
Що робити після 9 класу школи, учням важливо не помилитися- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, школярі вивчатимуть сучасні пісні на уроках літератури.