Навіть якщо громадянин не має боргів за оплату комунальних послуг, то певний час потрібно зберігати платіжки з оплатою.
Через те, що можливе виникнення неоднозначних ситуацій, у яких допоможуть лише паперові чи електронні платіжки.
Без них жодних слів не буде доказом того, що комунальні були оплачені вчасно. Про це розповіли у ТСН.
Головним підтвердженням сплати комунальних послуг є квитанція. В Україні за комунальні послуги можна платити досить просто, навіть не виходячи із дому. Крім того, можна лише заплатити одним платежем. Квитанції потрібно зберігати деякий час з кількох причин. Якщо в системі буде збій, збережені дані можуть втратити або відновитися некоректно. Плутанина у квитанціях також може бути викликана через зміну тарифів, або через несумлінність співробітників.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
У жодному нормативному акті не вказано час, який слід зберігати свої платежі за комунальні послуги. У такому разі можна звернути увагу на закон, який передбачає позивну давність за такої претензії. Термін таких претензій прийнято вважати вичерпаними за три роки. Тому квитанції про оплату ЖКГ краще зберігати протягом 3 років. Відповідно до цього закону позов може бути прийнятий судом, але судове питання буде вирішено на користь користувача послугами. Електронні квитанції можна зберігати у вигляді файлів та за бажанням можна роздрукувати.
Нагадаємо, що у селах роздадуть 2000 гривень: як отримати.
Раніше ми повідомляли, що вже з 1 жовтня: українцям радять поквапитися з "теплими" субсидіями, інакше квартира замерзне.