У "Нафтогазі" зробили заяву щодо тарифів за доставку блакитного палива: хто заплатить більше
"Нафтогаз" нагадав, як формується "друга" платіжка за блакитне паливо і чому деяким споживачам доведеться заплатити більше. Відповідна інформація з'явилася на сторінці компанії у Facebook.
Українці щомісяця отримують як мінімум дві платіжки за газ – фактично спожитий обсяг та доставку. Також з лютого для мешканців багатоквартирних будинків запровадили плату за технічне обслуговування труб та обладнання.
Споживачі вже не один рік платять за доставку газу, але у багатьох досі виникають питання, чому одним доводиться платити менше, а іншим надходять величезні рахунки.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Поліція отримала нові повноваження щодо затримання чоловіків: що мають знати українці
Поліцейські не вручають повістки, але мають інші повноваження, серед яких – затримання. За повідомленням голови Національної поліції України Івана Виговського, поліцейські тепер мають право затримувати та доставляти військовозобов'язаних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які підпадають під мобілізацію.
В інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна" Виговський роз'яснив нові повноваження поліції. Він наголосив, що поліцейські безпосередньо не вручають повістки, але мають право перевіряти документи. Це передбачено частиною другою статті 32 Закону України "Про Національну поліцію".
ТЦК попередили про повістки 17-річним юнакам: кому надійде запрошення
Молоді хлопці, яким виповнилося 17 років, мають пройти процедуру вступу до військового обліку. Це важлива частина військової реєстрації, яка допомагає створити майбутній колектив призовників для Збройних Сил України.
Зокрема, згідно з звичайним графіком, проведення приписної кампанії триває з січня до березня, коли молодим людям, яким виповнилося 17 років, необхідно відзначитися у процедурі військового обліку.
У разі, якщо ці хлопці не особисто з'явилися на військовому обліку у встановлені терміни, їм може бути вручено повістку за їх місцем реєстрації, яка має повідомити про необхідність прибуття до ТЦК та взяття на військовий облік.
Курс гривні до долара встановив рекорд
В останні дні курс гривні до долара встановив новий рекорд, подолавши рубіж 40 грн. До кінця травня офіційний курс досяг 40,4 грн. за долар, що майже відповідає прогнозу на 2024 рік – 40,7 грн.
Різке падіння курсу почалося ще перед вихідними, коли він був нижчим за 40 грн за долар, але вже в понеділок курс перевалив за цю позначку, втративши майже 20 копійок.
У вівторок зниження продовжилося і до середи, 29 травня, Національний банк України (НБУ) встановив новий рекорд – 40,4 грн за долар. На готівковому ринку курс також наблизився до 40 грн. за долар.
Українцям підняли тариф на електроенергію: з 1 червня платитимемо більше 4 грн
В Україні розпочинається новий етап регулювання цін на електроенергію для населення. З 1 червня 2023 року запроваджується єдиний тариф у розмірі 4,32 гривні за кіловат-годину, який діятиме до 1 травня 2025 року. Таке рішення ухвалено Кабінетом Міністрів України на засіданні 31 травня.
Якби уряд не ухвалив жодного рішення, з 1 червня тарифи для споживачів автоматично зросли б до ринкового рівня близько 8 гривень за кіловат-годину.
Новий єдиний тариф використовуватиметься для всіх українців без різниці за обсягом споживання. Винятком стануть лише ті, хто споживає менше 100 кіловат-годин на місяць або забезпечує себе електроенергією із власних джерел (наприклад, сонячних електростанцій).