У 1997 році підводні мікрофони зафіксували дивовижний гучний звук із глибин океану, який отримав умовну назву "Bloop".
Він прокотився щонайменше по частині Світового океану і тривалий час залишався потужним неідентифікованим підводним шумом. Лише нещодавно вченим нарешті вдалося розгадати його походження. Про це повідомляє ScienceAlert.
Спочатку дослідники висували різні припущення щодо джерела таємничого звуку Bloop. Хтось вважав, що це шум підводних військових навчань чи корабельних гвинтів. А дехто навіть підозрював, що це могла бути якась глибоководна істота, адже звук мав певну хвилеподібну частоту. Проте Bloop зафіксували відразу два масиви підводних мікрофонів, розташованих на відстані понад 5 тисяч кілометрів один від одного. Щоб долетіти так далеко, шум має бути надзвичайно потужним.
Зрештою, фахівці NOAA звузили можливе місце походження Bloop до узбережжя Чилі у Тихому океані. А в 2005 році, розмістивши додаткові гідрофони біля Антарктиди, вони нарешті виявили його джерело - це був звук тріщини та відколювання айсберга від шльфового льодовика антарктичного.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Як з'ясувалося, саме потужні процеси руйнування крижаних полів біля південного полюса планети і породжують подібні загадкові звуки, що нагадують далекі грозові гуркіт. За допомогою нових гідроакустичних систем NOAA в останні роки зафіксував чимало схожих звуків у Південному океані та Атлантиці – і всі вони мають схоже походження.
Нагадаємо, Земля зупиниться? Вчені дізналися, що станеться з нами, якщо раптом планета перестане обертатися
Як повідомляв "Знай.uа", на Одещині море несподівано злилося з "закритими" водоймами: чим це загрожує
Знай.uа писав, що буде, якщо зробити в Землі наскрізну "дірку" - вчені знайшли відповідь