Небо над нашими головами може дивувати несподіваними явищами, деякі навіть важко повірити. Одне з таких небесних чудес-дірявих хмар.

Про них розповіли у Харківському регіональному центрі з гідрометеорології.

Який вигляд має явище? У поодиноких випадках, у досить однорідному полі високо-купчастих, перисто-купкових і іноді шарусто-купових хмар виникають просвіти з рівними краями у вигляді кола або овалу. У центрі цієї області помітні тонкі смуги падіння кристалів льоду як ниток, схожих на скупчення павутинок.

Скрін, Facebook kharkivmeteo

Виглядає це незвичайно, але нічого дивного в такому явищі немає: для утворення досить низьких температур і однорідних хмар.

Популярні новини зараз

51-річна жінка поїхала на побачення з новим знайомим, а за кілька тижнів її голову знайшли на пляжі: "Виклав у ТікТок"

Кинувся просто під колеса: коли не вдалося вручити повістку, працівник ТЦК пішов на крайні заходи

Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Показати ще

"Але що виступає джерелом появи ядер кристалізації в однорідній хмарі? Найчастіше спостерігається спонтанне утворення ядер кристалізації, але іноді до цього явища мають пряме відношення літаки, які є постачальниками таких ядер. У будь-якому випадку, ці хмари не прив'язані до конкретних географічних регіонів, і їх можна побачити в будь-якій точці Землі, головне, щоб склалися необхідні умови для їх формування" , - додали метеорологи, зазначивши, що такі "дірки" у хмарах добре простежуються навіть із супутників.

Скрін, Facebook kharkivmeteo

Вперше задокументувати появу хмари з «діркою» вдалося у листопаді 1985 року над штатом Флорида (США). Хмари, якими проілюстровано повідомлення, були сфотографовані у різних куточках планети.

Скрін, Facebook kharkivmeteo

Нагадаємо, що завірюхи і низькі температури: синоптики спрогнозували, що ця зима буде холоднішою за минулу.

Раніше ми повідомляли, що снігу не буде, приповзуть отруйні павуки та змії, а дощі стануть зливами: якою буде погода в Україні вже незабаром.