Перший місяць осені багатий на екологічні свята. Так, у другу неділю вересня відзначається Всесвітній день журавля. Цього року це свято припадало на 10 число.

У перекладі з китайської мови "Україна" означає "країна журавля". Так, виходить, що назва відноситься до тих давніх часів, коли наші предки поклонялися тотемам, серед яких був птах журавель або лелека - "матір-птах".

Скрін, відео YouTube Журавель

Навіть до нашого часу про лелеків і журавлів дійшло багато народних повір'їв. Наші пращури вірили, що коли у вересні вони ключем вилітають у теплі краї, відносять душі померлих, а навесні повертаються додому, у свій рідний край, приносять дітей.

Що цікаво, в угорській мові є співзвучне з українським словом "lélek", що означає "душа". Наші пращури побачили в небі ключ журавлів і примовляли: "З чужого боку повертайтеся додому!". При цьому загортали в хустинку грудочку землі і тримали її до весни. Коли вони поверталися додому, то грудочку відразу закопували в землю, щоб весна була щедрою.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Лелеку та журавля часто вшановували в українських піснях, колядках, казках, у поезії та художніх творах, а також у назвах міст та у прізвищах. До того ж журавель є одним із найвідоміших символів України у світі. Недарма цей символ є в емблемі УВКР (Українська Всесвітня Координаційна рада), яка об'єднує українців усього світу.

фото: Ukrainian People Magazine

Після зимівлі лелеки завжди повертаються у свій будинок, у свої гнізда, які чекають на них в Україні. Тільки тут вони народжують своїх пташенят і тут їхня земля.

Нагадаємо, що Різдво таки 25 грудня, а Миколая – 6: новий календар православних свят.

Раніше ми повідомляли про молитву до Пресвятої Богородиці, коли дуже важко на душі: "Даруй нам виправлення".