Початок вересня — це не лише парафія осені, для багатьох це буде початок нового навчального року. До кінця серпня школярі повертаються з канікул.
З літніх таборів та дач, або від своїх бабусь у селі, та сім'ї починають готуватися до нового навчального року.
1 вересня — це, безперечно, одна з найяскравіших подій у житті будь-якої дитини і часто спогади про цей день викликають у душі приємні почуття.
Коли відзначають День Знань?
День знань (1 вересня) – це практично всесвітній святковий день для всіх учнів. Україна також цього дня традиційно розпочинає навчальний рік.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У нашій країні заохочується освіта. Рівень письменності в Україні становить 99,7%. Більшість має вищу освіту, у деяких навіть дві. У нас часто кажуть "знання - сила". Тому День знань — особливе свято для українців.
Як офіційно з'явився День Знань: історія виникнення свята
День знань зародився у Радянському Союзі, де його започаткували Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 червня 1984 року. З того часу свято щороку відзначається 1 вересня. Після розпаду Радянського Союзу пострадянські країни 1 вересня продовжили відзначати День знань. Це, як і раніше, святковий день в Україні.
У деяких школах СНД досі дрес-код: білий верх, чорний низ. Через імміграцію колишніх радянських сімей у різні країни світу День знань став визнаватись у всьому світі.
Традиції та цікаві факти про свято
Як і всі свята, Міжнародний день знань також має свої традиції.
Це дуже цікавий час для багатьох дітей та їхніх батьків. У кожній школі церемонія відбувається у шкільному дворі. Люди дарують квіти вчителям та вимовляють гарні промови.
Квіти та стрічки є невід'ємною частиною урочистостей. Букети традиційно дарують вчителям, а білі стрічки або носять на одязі, або школярки різного віку надягають банти на волосся. В останні роки в Україні з'явилася чудова традиція приходити на "лінійку" у вишиванці.
Наприкінці церемонії дівчинку з першого класу садять на плечі хлопчика старшого класу (17–18 років). Потім цій маленькій дівчинці дають дзвіночок, в який вона голосно дзвонить, коли її несуть повз натовп глядачів. Дзвінком у цей дзвін офіційно розпочинається новий навчальний рік.
Отже, перший дзвінок 1 вересня символізує початок нового навчального року для першокласників та всіх, хто вступає до нового навчального року.
Вітальні та надихаючі промови вимовляють директори шкіл, а іноді й члени місцевої адміністрації. Ранок 1 вересня – особливий час для всіх. Для когось це перший день у школі, для когось – перший день останнього навчального року. А для когось це найгірший день у році, адже закінчилися літні канікули, закінчилися веселощі, і доведеться повернутися до суворого розкладу та домашніх завдань.
Хоч би хто ставився до цього дня, 1 вересня всі приходять до школи. Після того, як учні зібралися та були представлені вчителям, у більшості шкіл проводяться відкриті уроки для гостей та батьків. Цього дня багато шкіл дають перший відкритий урок. Далі учнів інформують про навчальну програму наступного року.
На жаль, через повномашстабну війну, яку розпочала росія, у 2023 році, як і у 2022, не всі школярі зможуть насолодитися чудовим днем 1 вересня, адже багато шкіл зберегли онлайн-формат навчання у зв'язку з загрозою через ракетні обстріли. Якщо ваша школа, коледж, університет влаштовують святкування на Дено знань. то будьте уважні до сигналів повітряної тривоги і обов'язково слідуйте в укриття, якщо почуєте цей сигнал.
Нагадаємо, що в Україні заборонили святкувати 1 вересня: у якій галузі.
Раніше ми повідомляли, що букети, сертифікати та алкоголь: які подарунки заборонено дарувати вчителям на День знань 1 вересня.