Біженці, які досягли пенсійного віку за кордоном, мають можливість оформити законні виплати в онлайн режимі. Процедура досить проста, здійснюється через веб-портал електронних послуг ПФУ, проте деякі важливі нюанси все ж таки існують.
Про ці нюанси розповіла заступниця голови правління ПФУ Ірина Ковпашко. Щоб оформити пенсію через веб-портал ПФУ, пенсіонеру насамперед необхідно мати кваліфікований електронний підпис, відскановані документи, що визначають право на пенсію – паспорт, код, документи про стаж.
"Якщо мало місце навчання, то це можуть бути документи про навчання - диплом, свідоцтво. Також обов'язково має бути документ, який визначить, як людина хоче отримувати пенсію - через пошту або рахунок у банку. Втім, перелік документів насправді невеликий", - додала Ковпашко.
Труднощі можуть виникнути за відсутності трудової книжки, проте Рада нещодавно внесла зміни до закону, які переглядають призначення пенсії.
Термінова повірка газового лічильника: "Газмережі" звернулися до українців
Зимова допомога: українцям нададуть виплати для оплати комуналки та ліків
Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Якщо особисто до ПФУ не вдається звернутися, пенсіонери можуть оформити виплати через веб-портал після верифікації у відповідних посольствах чи консульствах з отриманням довідки про перебування людини у живих.
"Пенсійний фонд переводитиме кошти в країну проживання, з якою укладено договір. Виплата буде йти людині на її рахунки, які вона відкриє в країні проживання. Це, наприклад, Литва, Латвія, Естонія, Португалія, Чехія, Іспанія, Словаччина, Болгарія", - розповіла вона.
Нагадаємо, українці в Польщі зможуть отримувати гроші: які виплати пропонують
Раніше ми писали про те, що повернення штрафів за торгівлю без касових апаратів: кого звільнили від сплати з 1 жовтня
Як повідомляв Знай.ua, встигніть подати заявку на нові виплати: часу дали лише до 15 вересня