Повномасштабна війна триває з 24 лютого 2022 року — півтора року, відтоді Національний Банк України зафіксував курс гривні до долара.
Наразі ж, як виявилося, від тимчасового заходу можуть відмовитися на користь "гнучкого обмінного курсу", хоча деталі та терміни НБУ не повідомляє.
На початку вторгнення курс був на рівні 29,25 грн за 1 долар, невдовзі вже в липні — 36,57 грн за американський долар. З того моменту ситуація в економіці сильно змінилася, особливо це стосується валютних резервів, що вийшли на історичний максимум, та уповільнення інфляції.
"Фіксований курс та жорсткі адміністративні обмеження оптимальні лише в обмеженій тимчасовій перспективі, адже згодом призводять до поступової деградації бізнес-моделей та систем ризик-менеджменту, стимулюють накопичення валютних ризиків", - заявляють у Нацбанку.
Пенсіонерам готують доплати у 2025 році, але не для всіх: хто та скільки отримає
Гороскоп на четвер 14 листопада для всіх знаків Зодіаку: до Левів "підкотить" незнайомець, Рибам впоратися б із самим собою
ВЛК роблять придатним для мобілізації всіх: нардепка розповіла про таємний наказ
Українцям пропонують нову фінансову допомогу: гроші виплатять одразу
А ось "гнучкість" курсу стане додатковим інструментом, який допоможе адаптувати економіку до різних змін.
Але все ж таки, якщо і буде введена ця система, плануються обмеження коливань курсу, приблизно в межах 30 копійок.
Нагадаємо, українці можуть дистанційно перевести пенсію з "Укрпошти" на банківську картку: що для цього потрібно
Як повідомляв "Знай.ua", тисячі гривень за дефект: українцям показали монету, за якою бігають усі колекціонери
Знай.ua писав, харківський олігарх Олександр Ярославський розважається з російським кумом Дерипаскою: ще й отримує гроші від міста