В Україні планують підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої. Зокрема, мінімальна вартість може злетіти на 13-71% залежно від виду спиртного.
Останній раз ціни на алкоголь підвищували у 2018 році, а на ігристі вина та газовані винні напої у 2021. І ось, 12 липня 2023 року Мінекономіки видало постанову, згідно з якою вартість підвищать наступним чином:
- на горілку та лікеро-горілчані вироби – на 13%;
- на віскі, ром та джин – на 25%,
- на бренді та коньяк – на 11-12%;
- на неігристі вина – 62%;
- на сидр, пері, вермути та інші зброжені напої та суміші з них, фактична міцність яких становить 1,2% – 22% об'ємних одиниць етилового спирту – на 61-71%;
- на ігристі вина та газовані винні напої – на 28%.
Виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин запевняє, що це обґрунтоване рішення, бо імпорт виноробної сировини за останні роки ускладнився. Також варто враховувати, що виробництво є досить дорогим.
Крім того, таке рішення дозволить врегулювати питання з несумлінним продажем, коли легально пляшка горілки може вартувати 100 гривень, але поряд продають контрафактний продукт за 75 гривень.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
"Впевнений, що цьому передуватимуть численні консультації з бізнесом, щоб не допустити удару по споживачеві. Тому сценарії прийняття цієї постанови можуть бути різними. Я припускаю, що фінальні МРЦ можуть бути не так сильно підвищені, як було зазначено у проекті постанови від 12 липня", – зазначає він.
Інші експерти сходяться на тому, що пропорційного зростання цін на алкоголь точно не варто очікувати, оскільки кожен виробник може встановлювати вартість, нижчу за мінімальну. Це означає, що МРЦ виросте, а горілка, яка коштувала 110 гривень, за таку саму ціну і продаватиметься.
"Виробник намагатиметься певним чином "згладити" зростання ціни для кінцевого споживача", - зазначає CEO Nemiroff.
Нагадаємо, ціни на консервацію в 2023 році: в якому супермаркеті найдешевші банки, кришки та спеції.
Раніше ми писали про те, що пенсіонери отримають доплати від ООН: суму підрахують індивідуально
Як повідомляв Знай.ua, від 4 до 25%: українці мають право повернути податок на товар, придбаний у європейській країні