Явище Персеїди зазвичай припадає на липень та серпень.
Під час метеорного дощу можна нарахувати приблизно один метеор щогодини, тобто більше, ніж будь-якої ночі. Про це розповідає видання cneos.jpl.nasa.gov.
Цього року пік Персеїд припадає на 12 та 13 серпня. У ці дні можна гарантовано побачити багато "падаючих зорь". Метеори можна спостерігати не тільки в кінці літа, але і в будь-який інший час року. Просто їх буде не так багато.
Але не всі подібні об'єкти є метеоритами, які згорають в атмосфері планети, так і не досягнувши поверхні. Деяким з них все ж вдається це зробити.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В цілому під час Персеїд загальна кількість метеорів зросте до 50-75 на годину, досягнувши максимуму - до 100.
Як стверджують астрономи, метеорні потоки викликають хмари уламків, що лишилися після комет, через що проходить планета Земля, рухаючись навколо Сонця.
Крихітні частинки пилу, а також каміння, потрапляючи в атмосферу з надвисокою швидкістю, створюють тертя між ними та повітрям. На тлі цього вони просто згорають, спалахуючи у нічному небі.
Вчені зазначають, що Персеїди викликані кометою Swift-Tuttle. Їй необхідно 133 роки для того, щоб обійти Сонце. Востаннє її бачили у бінокль 1992 року, наступного разу випаде нагода у 2125-му. Проте зараз можна насолоджуватися видовищем, яке лишила після себе.
Нагадаємо, ми писали, що збільшена частота вібрацій, планета у процесі глобальних змін: як це вплине на людей.
Як повідомляв "Знай.ua" астронавтів змусили пити воду "після туалету", щоб не доставляти її із Землі.
Також "Знай.ua" інформував, покладіть у бардачок - знадобиться: навіщо в салоні автомобіля піна для гоління, лайфгак від досвідчених водіїв.