Деякі українці, які планують вступати цього року, можуть не пред'являти у ВНЗ результати НМТ. Їм дозволено пройти співбесіду, але з кожного предмета, з яких обов'язковими є математика та українська мова, а третій – на вибір.

За відповіді на співбесіді нараховуються бали, які після цього переводять у конкурсні бали для того, щоб абітурієнт взяв участь у конкурсному відборі на спеціально виділені бюджетні місця.

вступ до вишу

Українців попереджають, що кожен ВНЗ вимагає пройти співбесіду по пільзі, тому при вступі до інших закладів доведеться проходити декілька співбесід. Такі пільги передбачили для тих, хто йде за квотою 1 чи 2.

Хто може скористатися квотою 2 :

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще
  • люди з тимчасово окупованих територій (ТОТ);
  • ті, хто проживає на території бойових дій і не зареєстрований як ВПО, а також ті, що переселилися звідти після 1 січня 2023 року. Тобто люди, у яких місце проживання зареєстроване у зоні бойових дій.

Таким людям дозволяється дистанційно подавати заяви на вступ і проходити співбесіду онлайн, оскільки через обставини їм не завжди вдається здати НМТ на місці. Якщо все пройде успішно, абітурієнти приїжджають до ВНЗ та укладають договір про навчання протягом трьох місяців.

Студенти, кадр з відео

Усього на пільгу за квотою 2 виділяють 10% місць, але не менше одного місця, а у тимчасово переміщених ВНЗ – 40%. Однак ця пільга не зобов'язує вступників проходити виключно співбесіду, результати НМТ за наявності теж оцінюватимуть за квотою 2, а не за загальним конкурсом.

Нагадаємо, яким буде навчальний рік для українських школярів у 2023-2024 роках: дітей повернуть за парти за однієї умови