В Україні на ринках відбуваються дуже дивні речі, наприклад помідори за перший тиждень липня знизилися в ціні практично на чверть. Також є інформація, що фермери готові відвантажувати овочі по 40-65 гривень за кілограм, залежно від якості товару та обсягу партії.
На думку аналітиків, ціну на популярний овоч обвалило зростання пропозиції. Виробники почали масово збирати томати як у стаціонарних теплицях, так і у плівкових – на півдні України.
Про це стало відомо завдяки інформації від аналітиків проєкту EastFruit.
Стабільно високим при цьому залишається і попит на помідори, проте пропозиція все ж таки рухається вперед швидше.
Скасування табелів у школах: як тепер оцінюють знання школярів
Школярам скасували традиційні іспити: як проходитиме вступна кампанія
Соцвиплати перетворяться на борг: кого змусять повернути гроші
Нові правила безготівкових платежів: що зміниться з нового року
Якщо порівнювати з початком липня минулого року, то ціни на томати все одно вищі – у середньому на 16%.
Втім, ключові гравці ринку прогнозують, що вартість знижуватиметься далі, тому що багато господарств тільки тепер почали масове збирання томату.
Варто також нагадати той факт, що перший тиждень липня став справжнім шоком для любителів кавунів та динь. У деяких торгових точках доведеться віддати майже 60 грн лише за 1 кг кавуна, а ось цінники на диню ще гірші. Зокрема станом на 5 липня кавуни на полицях супермаркетів Ашан продавалися за ціною 38,90 грн/кг.
Нагадаємо, заготовки на зиму вже зробили? Українцям розповіли, що відбувається з цінами на овочі, фрукти та ягоди.
Раніше повідомлялося, можна наїстися від пуза: супермаркети змінили ціни на сосиски та сардельки, скільки коштують.