Вчені продовжують вивчати вейпи та електронні сигарети, які багатьом людям видаються набагато безпечнішими за звичайний тютюн.
Дослідники виявили ще один фактор ризику для тих, хто захоплюється курінням вейпів.
Їх загальна кількість становила 22 особи: це були жінки та чоловіки віком від 18 до 45 років. Усі вони час від часу палили та не мали конкретних проблем зі здоров'ям.
Кожен учасник робив по 30 затягувань вейпів із певним вмістом нікотину. У цей час експерти спостерігали, як часто скорочується у них серце і як кров циркулює по дрібних судинах.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Нікотинові спричиняють моментальні короткострокові зміни у серцево-судинній системі. Також вчені помітили, що через 15 хвилин в організмі збільшується кількість дрібних тромбів на 23%.
Крім того, в учасників експерименту збільшувалася частота скорочень серця: у середньому вона становила від 66 до 73 ударів за хвилину. Збільшувався й тиск: зі 108 до 117, та звужувалися судини.
Електронки без нікотину зазначених змін не виявили.
Нагадаємо, ми писали, що Сумська "братва" в особі заступника голови ОВА та одеська митниця вкрали кальянного тютюну на $100 тисяч: поміняли на пісок.
Як повідомляв "Знай.ua" Львівський депутат Михайло Міхняк, який за $1000 випускав ухилянтів з країни, отримав 3 роки умовно.
Також "Знай.ua" інформував, 100 млрд грн доходу на рік для банків: все потягнуть з держбюджету.