Івана Купала (7 липня) – найкращий час для магії та ворожіння. А ще – це час кохання. Не пропустіть велику купальську ніч! Дізнайтеся народні традиції та забобони .

Які грошові та любовні змови використовують у свято Купали? Що робити, щоб вийти вдало заміж? Які магічні ритуали та обряди проводять у домашніх умовах? У цій статті ми пропонуємо вам познайомитися з тим, яким має бути святкування дня Іванова.

Івана Купала, кадр з відео

Історія, опис свята

Івана Купала - свято, що прийшло до нас з давніх-давен. Спочатку він був язичницьким. Потім став християнським. Але – про все по порядку. З давніх-давен люди надавали святу Івана Купала особливого значення. Цей день справді особливий, бо наповнений магією та чарами.

Трав'яні обереги обіцяють благополуччя та захист від нечистої сили. Привороти та молитви мають у цей день особливу силу. Але почнемо з історії свята. Давайте заглянемо в глибину століть. І дізнаємося: як же з'явився Іванів день? А потім розповімо про духовне очищення, магію, ворожіння і чари.

Популярні новини зараз

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

Івана Купала

Виявляється, святкування Івана Купала було спочатку язичницьким. Раніше його святкували в день літнього сонцевороту, 22 червня. Це було ще до прийняття християнства. Люди приурочили цей день Сонцю та Купалі (слов'янському божеству).

А вже за часів християнства свято стало православним. Його почали відзначати у червні 24-го числа. Це день народження Іоанна Хрестителя, якого приурочили святкування. Але оскільки згодом Україна перейшла на григоріанський календар, дата святкування зрушила на липень місяць. І з того часу Івану Купалу в нашій країні відзначають з 6-го на 7-е липня.

Саме цієї ночі зацвітає папороть. І відбуваються найнеймовірніші дива. Предки можуть розповідати про відьом і русалок, невловимі скарби, лісовиків... Вважається, що купальська ніч – найкращий час, коли можна проводити різні ворожіння та ритуали на заміжжя, удачу, добробут, любов, багатство, здоров'я…

Папоротник, фото: botanichka.ru

Здавна існує легенда про те, що в купальську ніч цвіте папороть, знайти яку практично неможливо. Адже за народними повір'ями, лісова нечисть всіляко чинитиме опір цьому і заважатиме шукачеві бажаної квітки.

Але якщо цю квітку відшукати, вона обіцяє багатство і віщий потенціал: можливість бачити скарби, які заховані під землею, і з'явиться здатність спілкуватися з тваринами їхньою мовою. Якщо ви ще не чули про плакун-траву, то знайте: вона, як і папороть, цвіте саме на Івана Купала.

Івана Купала

Це зілля цілюще. У народі існує повір'я: якщо цю траву прикріпити до хреста людини, одержимої нечистою силою, вона зцілиться. За старих часів люди також вірили в архілін. Ця трава також міфічно-магічна. Вважалося, що людина, яка в купальську ніч збере цю траву біля великої річки, ніколи не боятиметься злих сил, біса, антихриста. Тільки для цього архілін треба завжди носити із собою.

Але простим смертним не так просто знайти купальські трави. Для збирання трави, кажуть у народі, не обійтися без обряду. Має бути повна самота. У купальську темну ніч треба прийти одному без хреста у дрімучий ліс. Напередодні 7 липня окреслити себе свяченим колом. А о 12:00 ночі має лунати тріск – це розпуститься нирка. І папороть засяє розкішною квіткою.

Згідно з переказами старовини, людина, яка пізнала красу квітки, чула голоси та щебетання з бутону. Тільки це звучали хитрощі бісів, на які не варто зважати. Цієї миті треба скоріше схопити квітку і бігти, не оглядаючись, додому.

Легенда говорить: якщо озирнутися, нечиста сила нападе і розриватиме на шматки. Дорогою додому щасливого володаря квітучої папороті невидимої краси переслідуватиме нечисть. Людина почує громові голоси та інші жахливі звуки. Але шлях втікача має бути неухильним.

Відьма, фото: Вікіпедія

Традиції та обряди, які шанують і нині

Природа на Івана Купала має особливу силу. Ось чому цього дня прийнято вирушати по трави. Найкраще збирати мати-й-мачуху, низку, кропиву, звіробій, чебрець, материнку, полин, барвінок, багно. Ці трави найпопулярніші в народі з цілющості.

Івана Купала

Якщо їх зібрати в це свято і засушити, то можна зцілювати хворих, виганяти нечисть, залучати достаток та удачу до будинку. Крім цього, необхідно частіше в них купатися. Та й у свято теж. Вважається, що вода очищає душу та тіло. І навіть якщо у цей день хтось виллє на вас брудну воду, не варто ображатися, бо доведеться скупатися, і чим частіше це робити, тим краще.

Вода на Івана Купали – це сила природи, яка виганяє злих духів, відганяє хвороби, очищає духовно і дарує здоров'я. А ще для очищення потрібно стрибати через багаття. Деякі традиції збереглися досі.

Вогонь потрібно обов'язково розводити біля річки чи озера – якогось водоймища. Люди, які стрибають через багаття, очищаються. А магічна сила вогню дарує їм напередодні Івана Купала удачу та везіння на весь рік. Ось чому кажуть, що ті, хто стрибає через вогонь, можуть набути справжнього щастя.

До речі, є така прикмета: хто стрибне вище за інших, той буде здоровішим і щасливішим за всіх. Окрім купання та стрибання через багаття на Івана Купала, до теперішніх часів збереглася традиція плести вінок та пускати його на воду.

Івана Купала

Дівчина, яка хоче вийти заміж, має стрибнути з вінком на голові у воду відразу після стрибка через багаття. Після того, як "лід і полум'я" очистять тіло та душу, можна пускати вінок на воду.

Потім проводилися віночні обряди. Потрібно стежити за вінком, що сплив. Якщо далеко, то сімейне життя з коханою людиною буде довгим і щасливим. І що далі вінок спливе – то краще. Це обіцяє міцний любовний союз і найщасливішу родину. А от якщо вінок потоне, кохання хлопця буде неміцним і в сімейних стосунках не пощастить.

Незаміжні жінки, які хочуть позбутися самотності та скоріше вийти заміж, можуть після купання та багаття кинути вінок за спину. У якому напрямі він полетить, з того боку і буде суджений.

Нагадаємо, що ціна на яйця знову підскочить вгору – чомусь по 3 0-40 вже не буде.

Раніше ми повідомляли, що, а тато вдома? Адвокат розповів, чи законно вручати повістки через родичів.