Астронавти на борту Міжнародної космічної станції досягли 98% відновлення води завдяки проривній методиці , яка може здатися трохи неприємною для багатьох: вони досягли піку переробки астронавтської сечі.
Це досягнення у відновленні води є важливим кроком для місій низькоорбітального простору, спрямованих на забезпечення базових потреб астронавтів без місій поставок. Це означає переробку чи відновлення таких речей, як їжа, повітря та вода. Про це йдеться на сайті Space.
Ідеальною метою було досягнення 98% відновлення вихідної води, яку екіпажі беруть із собою у космос на початку тривалих місій.
Досягнення було досягнуто завдяки системі контролю довкілля та системі підтримки життя (ECLSS) під час демонстрації покращеного модуля переробки сечі (UPA). У UPA було додано модуль обробки солоної води (BPA), щоб виділити цю залишкову стічні води. Під час демонстрації його роботи в умовах невагомості космосу BPA допоміг досягти мети 98%.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Соляна вода пропускається через низку спеціальних мембран, вводячи її в тепле сухе повітря. В результаті утворюється вологе повітря, досить схоже на дихання членів екіпажу МКС, і його можна зібрати за допомогою осушувачів ECLSS.
Якщо виникне питання "Чи п'ють астронавти сечу в космосі?", то відповідь однозначна: абсолютно немає. Команда зазначає, що вода, вироблена на борту МКС, набагато якісніша за воду, яку міські системи виробляють на Землі.
"Процеси обробки фундаментально схожі на деякі земні системи водопостачання, просто виробляються у невагомості", - кажуть експерти.
Нагадаємо, у Біблії суцільна брехня? Дослідження вченого перевернуло його мозок та віру в Бога
Як повідомляв "Знай.uа", ВМС США знали про вибух батискафу "Титан": чому ховалась трагедія, в якій загинули 5 людей на шляху до Титаніка
Знай.uа писав, чому люди страждають на безсоння через повню - пояснення вчених