Через відмінності у законодавствах України та ЄС, українські біженки забувають важливі речі, через що страждають діти.
Через різні сімейні обставини біженці не лише самі втікали від війни, але залишалися в Україні, поклавши відповідальність за дитину на бабусю та відправивши їх за кордон. Однак в Європейських країнах законодавство відрізняється від українського, про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" розповіла представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова.
Бабуся не має жодних прав на дитину, не маючи довіреностей, завірених нотаріально. При виїзді за кордон довірена особа повинна була мати офіційний документ, який дозволяв опікуватися дитиною. Суслова навела приклад з Італією та Францією, де згідно із законодавством особи віком від 65 років не можуть бути опікунами.
"Ми працюємо зараз з міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали дві речі – правову допомогу та переклад",
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Представниця омбудсмена зазначила, що ті українці, які потрапили в подібні ситуації, повинні неодмінно звернутися до консульства або ж до Офісу омбудсмена.
Нагадаємо, ми писали, що українка в Європі зіткнулася з дискримінацією через наш паспорт: провідниця її мало не "знищила".
Як повідомляв "Знай.ua" скільки українці можуть заробити у Європі: експерт розповів, від чого залежить рівень зарплати.
Також "Знай.ua" інформував, нова допомога українцям: хто зможе отримати фінансову підтримку.