Одна з найбільших українських залізничних компаній "Укрзалізниця", яка є основним пасажирським перевізником, допомагає українцям заздалегідь спланувати подорож завдяки таблиці коефіцієнтів.
Потрібно знати, як правильно вибрати день тижня, а також сезон. Наші читачі дізнаються, про що саме залежать ціни на квитки та як не переплачувати.
Про це стало відомо завдяки інформації Міністерства інфраструктури України.
Так, все залежить від сезону. У наказі Мінінфраструктури №184 передбачено спеціальні коефіцієнти. Усього їх 12. Ціна квитка протягом року може змінюватися на десятки відсотків. Наприклад, припустимо, що базовий тариф на квиток становить 100 грн.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Якщо ви купуєте квиток на цей поїзд на 21 січня, то заплатите 85 грн (діє коефіцієнт 0,85), а якщо цим же поїздом ви хочете поїхати 9 січня, то доведеться заплатити 107 грн (використовують коефіцієнт 1,07).
Перш ніж планувати поїздку, ознайомтеся з таблицею коефіцієнтів:
Залежно від дня тижня. Попит на квитки збільшується у п'ятницю та неділю, оскільки багато українців здійснюють поїздки на вихідні. Якщо ви можете заздалегідь планувати свою поїздку так, щоб використовувати будні дні, ви зможете заощадити близько 20% на квитках в обидва напрямки.
У вівторок та середу ціна знижується на 10%, у п'ятницю та в неділю – збільшується на 10%. А в решту днів не змінюється.
Ви можете заплатити менше, якщо купите квиток заздалегідь та одразу у два напрямки. Купувати квитки краще онлайн: за допомогою свого банку чи сайту "Укрзалізниці".
Крім того, вартість квитка залежить і від класу вагона. Найдешевший – плацкарт, за сидячий клас, купе заплатити доведеться більше.
Нагадаємо, скандал в "Укрзалізниці" через "жіночі вагони": "Мами дівчаток рівніші".
Раніше повідомлялося, УЗ ввела "жіночі купе", але не передбачила серйозної потреби українок: чоловікам набагато комфортніше.
Також, Укрзалізниця запустила перші жіночі купе: більше жодних чоловіків.