Українці, які мешкають в орендованому житлі, також можуть претендувати на житлову субсидію. Що потрібно для оформлення допомоги, розповіли у пресслужбі Пенсійного фонду.

У зв'язку з повномасштабною війною в Україні багато внутрішньо переміщених громадян, які винаймають житло в інших містах і бажають оформити субсидію. Про нюанси отримання допомоги для орендованої квартири чи будинку, українці запитали у фахівців ПФУ.

Субсидії, скріншот: YouTube

"Переїхали до Києва із Запорізької області, винаймаємо житло. Чи обов'язково нам укладати договір оренди, якщо розраховуємо отримувати житлову субсидію?", - уточнюють українці.

У Пенсійному фонді відповіли, що якщо сім'я фактично проживає у квартирі чи будинку, але не зареєстрована у ньому, то житлова субсидія може бути призначена на підставі договору оренди жилого приміщення. Водночас для українців зі статусом ВПО діють інші умови.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Скрін, відео YouTube

"У разі, якщо ваша сім'я відноситься до внутрішньо переміщених осіб (цей статус має підтверджуватись відповідними довідками), то житлова субсидія може призначатися без укладання договору найму (оренди) житлового приміщення, в якому проживає сім'я", - пояснили фахівці ПФУ.

Раніше портал Знай повідомляв, платити чи не платити - ось у чому питання: як дізнатися, чи нарахована вам субсидія і в якій сумі.

Також наш портал інформував, скільки українці заплатять за воду у червні після підвищення тарифу: ціни та від чого залежить розмір суми.

Крім того, ми писали, Мінсоцполітики перевірить доходи та майно українців: як це стосуватиметься субсидіантів.