Вчені з Медичної школи Альбера Сент-Дьорді провели цікаве дослідження щодо алкоголю та його подальший вплив на соціальну, тривожну та депресивну поведінку після запою.
Результати цього наукового дослідження було опубліковано у престижному журналі Science, що підкреслює його важливість та значущість. В рамках експерименту були задіяні самці мишей у віці 6 тижнів.
Протягом чотирьох днів тваринам протягом 2-4 годин замість води подавали розчин спирту з концентрацією 20%. Відразу після завершення запою чи п'ятого дня проводили певні внутрішньовенні операції.
Після того, як мишей впустили в піднятий хрестоподібний лабіринт, що є популярним інструментом для оцінки тривожної поведінки або змусили їх плавати, щоб виявити ознаки тривоги та депресії, через 30 хвилин проводили оцінку їхньої поведінки.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Крім того, гризунів тестували на трикамерній соціальній арені, щоб вивчити їхню здатність до контакту з іншими особами. Після поведінкових тестів миші приймали кров для подальшого аналізу.
Вчені відзначають, що результати дослідження показали, що алкоголь впливає на тривожно-депресивну і соціальну поведінку відразу після запою і навіть через добу після нього.
Вживання алкоголю спричиняє антидепресивний ефект, який спостерігається у мишей після запою. Крім того, запої мають позитивний вплив на рівень комунікабельності та соціальної активності самців мишей.
Нагадаємо, кому і навіщо потрібно приймати вітамін D навіть улітку, під сонцем: шкоди може бути не менше, ніж користі
Як повідомляв "Знай.ua", "суха шкіра, швидка втома і головний біль": як страждає ваш організм без достатньої кількості води
Знай.ua писав, як боротися з набряками на обличчі: нутріціолог розкрила цінні секрети