В Україні триває війна та загальна мобілізація. Усі військовозобов'язані українці призовного віку, які не мають суттєвих проблем зі здоров'ям можуть бути мобілізовані.
Дехто вважає що громадяни з "білим квитком" не можуть бути мобілізовані через свій стан здоров'я, втім це не зовсім так. Деякі категорії українців із "білим квитком" все ж можуть забрати служити.
1. Обмежена придатність: категорія «В»
З цією категорією громадяни не підлягають призову у мирний час, але в умовах повномасштабної війни ця категорія може бути мобілізованою. Найчастіше до цієї категорії належать люди, у яких діагностували кишкові інфекційні захворювання, вірусні хвороби шкіри, слизової або нервової системи, такі захворювання як гельмінтоз як педикульоз, наслідки інфекційних та паразитарних хвороб.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
2. Тимчасова непридатність: категорія "Г"
З цією категорією військовозобов'язаний звільняється від проходження військової служби терміном від 6 до 12 місяців через стан здоров'я. Найчастіше, це стосується осіб у яких діагностували травми, операційні хірургічні втручання, загострення хронічних хвороб, порушення функціональності опорно-рухового апарату, у яких вперше виявлена недостатність харчування або недостатній фізичний розвиток. Після проходження цього терміну, такі громадяни мають повторно пройти медичну комісію.
3. Повна непридатність: категорія "Д"
Чоловіки цієї категорії не мають права мобілізувати. Хвороби, з якими найчастіше надається ця категорія — це розумова недостатність, туберкульоз у відкритій формі, епілепсія, шизофренія, сифіліс, ВІЛ, важка форма цукрового діабету, істотні відхилення функціональності зорового і слухового апарату, виразка органів шлунково-кишкового тракту, відсутність кінцівок або життєво важливих органів, сліпота або глухота, пошкодження аорти, важкі форми бронхіальної астми, відсутність нирок і ниркова недостатність, ожиріння 4-го ступеня та багато інших важких форм захворювань.
Нагадаємо, як швидко українці можуть опинитися на фронті після вручення повістки: на довгу підготовку сподіватися не варто
Як повідомляв "Знай.uа", кого точно не мобілізують на службу: повний список тих, кому не світить бути у ЗСУ