Трійця – одне з головних православних свят. Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня, за що її прозвали П'ятидесятницею.

У день П'ятидесятниці дівчата збиралися в лісі та плели вінки з польових квітів, березових гілок та зелені. До речі, варто сказати, що саме березові гілки стали символом Трійці.

Трійця, скріншот із відео

Наші пращури вірили, що вони допомагали в пошуку нареченого і дарували зцілення хворим. Тому березою прикрашали дім, двір та церкви. Дівчата вплітали березові гілки у вінки, вірячи в те, що зелень допоможе міцно прив'язати до них коханих.

Сплетячи вінки, дівчата йшли з ними до річки і пускали їх на воду. Однак і тут не все так просто – знімати з себе вінок руками не можна було, треба нахилитися так, щоб вінок сам із голови впав на воду.

Популярні новини зараз

Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС

Анна Кошмал із "Сватів" розповіла про Добронравова у "чорному списку": "Це комедія"

Екстрасенс Макс Гордєєв розкрив, хто насправді винен у конфлікті України та Польщі

Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен

Показати ще

За вінками дівчата визначали своє майбутнє:

Пливе рівно - життя буде спокійним і добрим.

Пливе під водою – до хвороби.

Тоне - до біди.

Качається на хвилі – до бурхливого життя.

Розпався - на розлуку з милим.

Швидко пішов – заміжжя далеко від дому.

Затримався біля берега – до наступної Трійці змін не чекай.

Трійця 2019

Ворожили не лише на вінках. До наших днів дійшло цікаве ворожіння на каблучках. Для цього потрібно 4 каблучки. Покладіть їх у миску з пшеницею так, щоб не було видно. На кожну обручку загадайте бажання і тягніть перше, що потрапить під руку. Таким чином ви дізнаєтесь, яке бажання здійсниться.

Ще одним цікавим ворожінням є ворожіння на ланцюжку. Перед цим дійством необхідно обов'язково піти до церкви, одягнувши на себе ланцюжок, поставити свічку за здоров'я всіх недоброзичливців та принести жертву. Після цього, прийшовши додому, потрібно 3 рази порахувати кількість ланок ланцюжка. Якщо випала парна кількість – бажання здійсниться, непарне – забудьте про нього. Після такого ворожіння ланцюжок не можна носити протягом 3 днів.

Ворожіння, скріншот: YouTube

Наступного дня після Трійці називають Духів день. Цього дня працювати на землі не можна було, зате можна було шукати в ній скарби. Вважалося, що земля-іменинниця обов'язково цього дня подарує щось цінне добрій людині.

Нагадаємо, як правильно прикрашати будинок на Трійцю: православні можуть припуститися серйозних помилок.

Раніше ми повідомляли, коли Трійця у 2023 році і чи буде вихідною: історія, традиції та заборони православного свята.