Тенісист і винороб Сергій Стаховський разом з партнером та співвласником Creative States Юрієм Голиком зібрали команду інженерів, задля створення якісного українського аналогу Mavic.

Про це вони розповіли в інтерв’ю виданню Delo.ua.

Бізнес-партнери з початку війни у 2014 році активно волонтерять й допомагають “закривати” конкретні запити від військових. На сьогодні найактуальніша потреба – це дрони. Вони відчутно впливають на ситуацію на фронті, але водночас швидко зазнають ушкоджень.

українські дрони

"Наразі наші дрони можуть використовуватися, як ударні та як фронтові розвідники. При цьому військові підкреслюють, що великим плюсом для нашого дрона-розвідника є його можливість перебування в повітрі без бойового навантаження протягом 1,5 годин. Його швидкість при цьому складає до 80 км/год", — говорить Сергій Стаховський.

Популярні новини зараз

Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС

Анна Кошмал із "Сватів" розповіла про Добронравова у "чорному списку": "Це комедія"

Виплати ВПО припинені: причини поновлення та як це можна зробити

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Показати ще

Конструктори обладнали модель ударного дрону двома камерами, одна з яких – нічного бачення. Він може нести боєприпас вагою 5 кг, що дозволить знищувати як особовий склад противника, так і техніку. Під час випробувань безпілотник продемонстрував дальність польоту до 5 км без додаткової антени. Розробники очікують випробувань техніки безпосередньо в зоні бойових дій. Адже БПЛА мають низку технічних рішень, що дають їм шанс вижити навіть під впливом радіоелектронної боротьби окупантів.

українські ударні БПЛА

"На сьогодні саме ці дрони складаються переважно з іноземних деталей. Але це вже є більш вигідним за покупку Мавіка. Наше завдання зібрати та випробувати. Далі, в міру нарощування кількості одиниць, ми намагатимемось перевести його на 100% комплектуючих українського виробництва", — каже Юрій Голик.

Також інженери розробили ще дві моделі безпілотників-планерів, які наразі складаються з дерева та плівки. Це робить їх майже непомітними для ворога та дешевими в собівартості. Крім того, такі БПЛА можуть десятки хвилин знаходитись в небі з вимкненим двигуном, що збільшує час польоту та зменшує споживання енергії.

У разі підтвердження очікуваної ефективності дронів у бойових умовах, підприємці випускатимуть їх в тій кількості, на яку вистачить власного ресурсу.