Відомі інстаблогерки з Кременчука Marina Ricci та Марина Бєлова заманюють людей у нову фінансову піраміду під назвою "S-Group".

Про це йдеться у розслідуванні полтавських журналістів. Фінансова піраміда працює переважно на території України та росії. Блогерки хваляться, що вже заробили величезні гроші за залучення тисяч нових "інвесторів".

Аферисти та фінансова піраміда. Фото: Instagram

Фонд S-Group рекламують не абихто, а улюблені інстаграм-блогерки. Саме акцент на аудиторію Instagram виділяє цю піраміду на тлі інших. За даними агенції PlusOne на початок року аудиторія Instagram в Україні складала 11,6 млн користувачів, у той час як Facebook — 13,7 млн. Основна частина цієї аудиторії — молодь, — йдеться у розслідуванні.

У своїх презентаціях фонд S-group показує людям фантастичні відсотки доходності (близько 7-12% в місяць) та пропонує реферальну програму з бонусами за залучення нових "інвесторів".

Популярні новини зараз

5-6 днів у повній темряві: експерт назвав міста, які першими поринуть у блекаут

Які квартири здають військовим на Донеччині за 17 тисяч: "Адекватних слів немає"

Кинувся просто під колеса: коли не вдалося вручити повістку, працівник ТЦК пішов на крайні заходи

Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно

Показати ще

Цікаво, що піраміда досі працює та продовжує залучати нових вкладників.

Аферисти та фінансова піраміда. Фото: Instagram

Що не так з фондом?

"Британський" (за місцем реєстрації) фонд насправді має українське коріння. У Великій Британії зареєстровані дві маленькі фірми, пов'язані із фондом S-Group: SINCERE SYSTEMS LTD та SINCERE SYSTEMS GROUP LTD, яка випустила акції на 5 млн фунтів, але за даними звіту за 2021-2022 роки не мала в цей час жодного найманого працівника.

Реальна власниця компанії — українка Мар'яна Ройтбурд ніколи не з'являється на публічних заходах, а в інтернеті ви не знайдете навіть її фото.

Аферисти та фінансова піраміда. Фото: Instagram

Ілюзія красивого інста-життя

Так можна коротко описати основний контент цієї соцмережі. Багатьом це може здатися дивним, але інстаграм-блогерам з Полтавщини вдається розкручувати свої сторінки до сотень тисяч і навіть мільйона підписників. Судячи з кількості коментарів, велика лояльна аудиторія у них точно є.

Популярні інстаграм-блогери і блогерки, які раніше виставляли лише фото своїх принад, раптом один за одним почали перетворюватися на "інвесторів" та вихвалятися прибутками, які приносить їм S-Group.

Хайп-проект (High Yield Investment Program) — саме так називається сторінка у Вікіпедії, що присвячена даному виду фінансових шахрайств. Ці фінансові піраміди обіцяють та деякий час виплачують надзвичайно великі відсотки за рахунок притоку грошей від нових учасників, після чого швидко згортають свою діяльність.

Аферисти та фінансова піраміда. Фото: Instagram

Ілля Крамер (@kramerilya) — полтавський інстаграм-блогер з 1,1 млн підписників. Марина Белова (@marina.belovaa) — колишня помічниця по магазину Марини Манюненко з Кременчука. Марина Манюненко (псевдонім Marina Ricci, @marinaricci_official) — кременчуцька блогерка з 600 тисячами підписників, яка стала дуже популярною після відео з викиданням із вікна речей свого чоловіка, який їй зраджував. Та деякі інші, імовірно почистять історію своїх "успіхів" коли піраміда рухне.

Аферисти та фінансова піраміда. Фото: Instagram

Амбасадори та адепти піраміди S-Group дуже люблять слово "блокчейн". Всі операції з фондом, у тому числі виплати відсотків, здійснюються через їхню власну криптовалюту SWCT і транзакції по ній дійсно можна відслідкувати у блокчейні Binance. Але нюанс в тому, що не всі криптовалюти мають цінність. Тож варто гарно подумати, перш ніж відносити аферистам свої гроші.

Нагадаємо, ми писали, що ПриватБанк звернувся з важливим попередженням: можна втратити всі гроші.

Як повідомляв "Знай.ua", "Дивіться в обидва": Нацбанк поділився порадами як розпізнати фальшиву купюру.

Також "Знай.ua" інформував, люди скаржаться, що дешеві тарифи "Київстару" виявилися заманухою.