Народне свято "Єремей Запрягальник" відзначається 14 травня (за старим стилем – 1 травня). Православна церква цього дня вшановує пам'ять пророка Ієремії.

Його ім'я в народі переінакшили на Єремея. Інші назви свята: "Ієремія", "Яремник", "Єремей Запашник", "Проводи весни". Запрягальником чи орачем день прозвали тому, що на Русі якраз у ці дні починалася оранка і одразу за нею посів.

За традиціями у наших пращурів у цей день починалися дуже складні роботи в полі. У них брали участь усі, навіть діти. Сіяли навіть ті, хто зазвичай не дуже займався господарством. Хліб був надто важливий, тому багато хто боявся, що хтось наврочить посіви і виходив на поле вночі, щоб ніхто не бачив.

Пшениця. Фото: Telegram

В одних регіонах сіяти можна було тільки на молодик, тоді буде добрий урожай, в інших навпаки намагалися нічого не садити, бо саджанці можуть зіпсувати холод чи черв'яки. Вірили, що й Єремей допомагає людям, запрягає колісницю та сіє з ними хліб, а вночі, коли всі спали, доробляв роботу за селян.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Показати ще

Сьогодні варто добре попрацювати фізично або просто на своїй роботі. Кращий годинник звичайно ж вночі, але і вдень не варто лінуватися. Якщо ви займаєтеся землеробством, то святому Єремію треба служити молебень, помолитися вранці. А коли ступите на землю, то ступати треба лівою ногою, на південь, захід та схід розкинути по жмені жита та вклонитися до пояса.

Жінкам необхідно приготувати запеченого птаха, бажано жайворонка, але в даний час підійде будь-яка. М'ясо потрібно поїсти перед роботою та після роботи, щоб вистачило сил.

Що не можна робити 14 травня

Є одне найважливіше правило на сьогодні - нічого не давати в борг, навіть зернятко, тому що тоді в майбутньому ти нічого не отримаєш і тільки віддаватимеш. Але на крадіжку насіння немає заборони, навпаки вважається, що з вкраденого насіння виростуть здорові та міцні рослини, які дадуть хороший урожай.

Збір урожаю Земля. Фото: Youtube

Нагадаємо, що виживати стане простіше: в Україні дешевшають соціально значущі продукти.

Раніше ми повідомляли, що вчені дізналися, як краще до себе кликати кішок і чому вони виляють хвостом: господарям пухнастиків на замітку.