До редакції пенсійного видання звернувся чоловік, та розповів про свою ситуацію, працював, щоб отримати пільгову пенсію, поклав здоров'я та натомість в пільгах відмовили.
У редакції зазначають, що історія чоловіка доволі сумна і показова, тому розбиралися у повному обсязі.
Геннадій Олексійович народився в 1963 році. Після служби в армії понад 30 років працював на заводах: спочатку у 1984-1987 роках на Харківському заводі агрегатних станків, а потім у 1988-2016 роках – на Барському машинобудівному заводі, що на Вінниччині. Теоретично вся ця робота відноситься до пільгового стажу за списком №2. Але, як то кажуть, є нюанс.
Як вияснилося у трудовій книжці записано, що його прийняли у 1984 році на роботу "в механічний цех №4 шліфувальником на суху шліфовку". А далі, коли вже робилися переводи і, в тому числі перехід на роботу до іншого заводу, то зазначається просто, що він працював "шліфувальником" і вказано відповідні розряди.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Списками пільгових професій передбачено, в тому числі "шліфувальники, зайняті шліфуванням сухим способом". Саме тому трудова книжка далеко не завжди визначає право людини на пільгову пенсію.
За наявності 12 років і 6 місяців пільгового стажу за списком №2 чоловіки мають право на пенсію при досягненні 55 років. Однак для цього необхідно надати довідку з підприємства, що уточнює пільговий характер роботи, а також підтвердження того, що на підприємстві вчасно проводилася атестація робочого місця і відповідна професія атестована як така, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення.
Підприємства не надали довідок, де було б чітко зазначено, що це була саме пільгова робота, з правильною назвою посади. Зрештою у 2018 році Геннадію Трушку призначили пенсію за інвалідністю, трохи більш як 1000 грн. Між іншим, він не зміг довести, що вона пов'язана з професійним захворюванням. А коли виповнилося 60 років, він не зміг отримати пенсію за віком, через недостачу стажу.
Нагадаємо, ми писали, чи можна "відмовитися" від отримання повістки та чи чекати штрафу: юрист все роз'яснив.
Як повідомляв "Знай.ua" уряд анонсував зміни у працевлаштуванні переселенців: чого очікувати українцям.
Також "Знай.ua" інформував, за що українці можуть отримати штрафи від 340 до 1020 грн