За квітень 230 українців поновили свої права, які були втрачені через війну росії в Україні. Через обстріли окупантами багато українців не взмозі отримати підтверджуючі документи, та змушені поневірятися, як діяти у випадку, якщо документи втрачено.
Омбудсман Дмитро Лубінець розповів, що робити у разі, коли втрачені документи та як відновити грошову допомогу на проживання, отримати соціальні виплати на дитину, покращити умови проживання, треба звертатися у Центри надання послуг, або напряму до офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Омбудсман навів декілька прикладів, які вдалося вирішити. Жінка-переселенка звернулася, що не могла отримати пенсію, після набуття пенсійного віку, через відсутність даних по стажу, відомостей у ПФУ не ввистачало.
У квітні вона звернулася до територіального органу Пенсійного фонду за призначенням пенсії за віком. Їй відмовили, через відсутність необхідного страхового стажу. З метою поновлення права заявниці, Офіс Омбудсмана скерував відповідні запити до Пенсійного фонду та ГУ ПФУ в Запорізькій області з рекомендацією розв'язати питання.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Також було отримано звернення від чоловіка, якому відмовили в призначенні пенсії, оскільки в нього не було уточнюючої довідки про підтвердження спеціального трудового стажу.
Тому Офіс Омбудсмана застосував норму постанови Кабміну від 12.08.1993 № 637. Право громадянина на пенсійне забезпечення поновили.
Нагадаємо, ми писали, що коли чекати масових відключень світла: коментарі енергетиків.
Як повідомляв "Знай.ua" уряд анонсував зміни у працевлаштуванні переселенців: чого очікувати українцям.
Також "Знай.ua" інформував, що переселенці під загрозою: як не втратити всі свої гроші.