Безоплатну правову допомогу надають первинну та вторинну допомогу.
Первинна правова допомога доступна усім. Це консультація юриста, підготовка заяв та скарг. Про це розповідає сайт "На пенсії".
Вторинна правова допомога – це представництво інтересів у суді або інших держорганах, складання документів процесуального характеру.
На вторинну допомогу мають право малозабезпечені особи, люди з інвалідністю, ветерани війни та сім’ї загиблих, діти, переселенці та особи, які мешкають у "гарячих" точках.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Верховна Рада ухвалила закон, який розширює доступ до такої допомоги, зокрема:
- особи з інвалідністю зможуть скористатися послугами безкоштовного адвоката, якщо їх дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 5368 гривень (2684 грн. х 2). Раніше рахували два прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб — 4186 гривень (2093 грн. х 2);
- переселенці можуть звернутися до безкоштовного адвоката за відмову у видачі довідки внутрішньо переміщеної особи;
- особи, які не мають документів, що посвідчують особу, мають право на допомогу адвоката при встановленні в суді фактів, пов’язаних із оформленням та видачею таких документів. У тому числі – для отримання компенсації за пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок війни.
З питань безкоштовної правової допомоги телефонуйте за номером 0800-213-103 (дзвінки безкоштовні).
Нагадаємо, ми писали, що збирайте валізи: Європа буде платити за повернення українським біженцям.
Як повідомляв "Знай.ua", жодних георгіївських стрічок 8 травня: історія Дня пам'яті та примирення та версія свята від України.
Також "Знай.ua" інформував, що в Україні розширили перелік людей, які мають право на щомісячну допомогу 2000-3000 гривень