В Україні, якщо є достатня кількість страхового стажу, жінки так само, як і чоловіки, виходять на залужений відпочинок у 60 років. Однак, окрім солідарної пенсії, вони можуть отримувати ще й кілька додаткових виплат.

Про це вирішили нагадати українкам у Пенсійному фонді України.

Молода мати. Фото: скрін youtube

Найсуттєвіша доплата належить жінкам-матерям п'ятьох дітей

Матері п'ятьох дітей можуть вийти на пенсію у 50 років. При цьому дітей вони мають виховати щонайменше до шестирічного віку, а також мати не менше ніж 15 років страхового стажу.

Крім цього, дана категорія жінок має право на пенсію за особливі заслуги перед Україною. Ця доплата становить 35% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян та виплачується разом із пенсією.

Популярні новини зараз

Мобілізація з 18 травня: кого чекає посилена увага

ТЦК витратить 10 мільйонів на перевезення військовозобов'язаних

Коли пролунає останній дзвоник в українських школах: названо дати

З 1 червня українці платитимуть за воду по оновленому тарифу: кому радять приготуватися

Показати ще

2023 року цей показник становить 2093 грн. Таким чином, багатодітні матері, що вийшли на пенсію, отримають доплату у розмірі 732,55 грн.

Пенсіонери, скріншот: YouTube

Вікові надбавки жінкам

Також жінкам належить вікові надбавки до пенсії. Українки віком від 70-75 отримують 300 гривень доплати щомісяця, віком від 75 до 80 років – 456 гривень доплати, віком від 85 років – 570 гривень. До речі, ці доплати належать і чоловікам.

Українці, фото Знай.ua

150 гривень за кожну дитину

Жінки пенсійного віку можуть додатково отримувати до пенсії 150 гривень. Ця надбавка належить пенсіонерам (і чоловікам, і жінкам), які утримують дітей віком до 18 років. По 150 гривень на кожну дитину доплачують до пенсій за віком, інвалідністю та за вислугу років.

Щоб отримати таку надбавку, необхідно подати заяву до відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, додавши до неї документи, що засвідчують особу, родинні стосунки та вік утриманця, що підтверджують його перебування на утриманні заявника.

Донорство крові, фото: скріншот з відео

Доплата за донорство

10% від прожиткового мінімуму можуть отримувати жінки-донори (і чоловіки також), які мають статус почесного донора крові. Отримати статус почесного донора крові в Україні можна, якщо людина безкоштовно здала 40 разових максимально допустимих доз або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.

Нагадаємо, чи можна успадкувати страхові виплати родичів: пояснення від юриста.

Раніше повідомлялося, деяким пенсіонерам можуть урізати частину виплат: у ПФУ розповіли, кого торкнеться.

Також, українцям пригрозили штрафами до 85 тис грн: за які порушення каратимуться.