Рада спростила демонтаж пам'ятників, які є символами російської імперської або радянської тоталітарної політики та використовуються російською пропагандою.
Про це повідомили у пресслужбі Мінкульту. Згідно з урядовим проєктом 8273 спрощуються правові підстави для вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток України пам'яток, які є символікою комуністичного тоталітарного режиму або російської імперської політики.
"Це дозволить всім залученим до процесу органам влади набагато швидше і у законний спосіб звільняти публічний простір від пам’яток, які глорифікують російську імперію. До прикладу, у Полтаві міська влада не хотіла переміщувати пам’ятки, присвячені Петру І, аргументуючи це відсутністю законних підстав",
Він зазначив, що після ухвалення даного закону таких аргументів у місцевої влади більше не буде.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Законом встановлені критерії віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської та радянської тоталітарної політики.
До них відносяться пам'ятники особами і подіями, що були міфологізовані імперською та тоталітарною пропагандою і до сьогодні використовуються російською пропагандою для поширення власних наративів.
Нагадаємо, ми писали, що радянські пам'ятники падають по всьому світові: ніхто не хоче мати "руській мір" у себе вдома.
Як повідомляв "Знай.ua" киянам відповіли, коли Ленін зникне зі станції метро "Театральна": "Було тісно...".
Також "Знай.ua" інформував, навіщо росіяни повертають радянські назви українським містам: першопричина лежить на поверхні.