На початку червня в Україні зростуть тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення — у середньому по ліцензіатам НКРЕКП рівень зростання становитиме близько 30%.
Відповідь комісії оприлюднив на своєму тг-каналі експерт з житловокомунальних питань Олег Попенко. Він розмістив скриншот відповіді НКРЕКП.
"У поточному році (орієнтовно з 01 червня) НКРЕКП планує привести тарифи ліцензіатів НКРЕКП на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення до економічно обґрунтованого рівня, що є не лише вимогою законодавства, але і нагальною необхідністю з економічної та технічної точки зору",
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі - 14,1%.
Необхідність перегляду тарифів зумовлена постійною зміною вартості складових, які впливають на собівартість послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, заявили в НКРЕКП.
Тобто, якщо змінились ціни на електричну енергію, реагенти, пально-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає необхідність у перегляді тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з урахуванням актуальних цін складових собівартості цих послуг.
У Комісії додають, що за період 2022-2023рр. змінилась ціна на такі витрати:
- на електроенергію – у середньому зросла на 18%.
- на паливо зросла вдвічі;
- на реагенти — зросла вдвічі.
Якщо тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не будуть покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними.
Відсутність тарифних коштів на реагенти вплине на якість води та нестиме загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю населення. Погіршиться стан розрахунків водоканалів за електричну енергію, виникатиме заборгованість, що негативно буде впливати на енергетичну галузь.
Нагадаємо, ми писали, що у ПФУ назвали категорію українців, які отримали пенсію понад 13 тисяч: похвалитися зможе не кожен.
Як повідомляв "Знай.ua" скільки українці відпочиватимуть у травні 2023 року: шашлики першого числа скасовуються.
Також "Знай.ua" інформував, тариф може злетіти на 95%: як може змінитися вартість електроенергії.