Оформити військовозобов'язаного громадянина на роботу або прийняти на навчання в Україні, під час військового стану та загальної мобілізації лише після того, як буде доведено, що він перебуває на військовому обліку. Також, щоб перетнути держкордон військовозобов'язаний, повинен мати при собі військово-обліковий документ.

Про це розповів начальник сектору комплектування Київського міського військкомату полковник Олександр Коновалов, повідомляє armyinform.

Мобілізація, скріншот: Youtube

За словами Олександра Коновалова, військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян: для призовників – це посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів – військовий квиток. Водночас одружуватися, лікуватись без військово-облікового документа громадяни можуть.

Повістка, мобілізація, кадр з відео

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

"Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документи. Згодом РАГС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заява від громадянина у РАГСі приймають", - пояснив Олександр Коновалов.

Розпис у РАГСі, фото alltime

Це стосується лікування. Жодних обмежень щодо лікування військовозобов'язаного в закладах охорони здоров'я у чинному законодавстві не існує. Інформацію фахівця підтвердила директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко.

Скрін, відео YouTube поліклініка

"При зверненні до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але, це не означає, що коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони в насамперед надають необхідну медичну допомогу", - розповіла Ольга Ярмоленко.

Якщо ж йдеться про планову допомогу (тривале лікування, запланована операція), то у пацієнта запитають про наявність військово-облікових документів. Якщо особа відмовиться надавати військовий квиток, медики направлять пацієнта до військкомату.

Нагадаємо, українським військовим стане простіше поповнювати автопарк, дані про машини вже у ТЦК: видно всіх.

Раніше повідомлялося, перевірка чоловіків у дорогому ресторані та конфлікт із власницею розділили українців: хто має рацію.

Також, у ГУР показали скільки витрачають на закупівлю продовольства: ціни в рази нижчі від підрядів Міноборони.