Пільговий тариф на світло, зниження споживання через масовий виїзд громадян за кордон змушують аналітиків задуматися, звідки у постачальників електроенергії зростання прибутків у сумнозвісному 2022 році. Журналісти підозрюють махінації.

Постачальники електроенергії у 2022 році отримували безкоштовну електрику від "Енергоатому", щоб продавати її побутовим споживачам за пільговою ціною. Проте для бізнесу ціна була ринкова. Журналісти Сергій Головнєв та Юрій Винничук у своєму тг-каналі припустили, що такі дані можуть свідчити про махінації з безкоштовною електроенергією, отриманою від "Енергоатому".

Лічильник електроенергії. Фото: Youtube

Зазначається, що 2021 року 23 постачальники універсальних послуг (ПУП) сукупно отримали 1,55 млрд грн прибутку. 2022 року сума зросла до 3,85 млрд грн.

Автори наголошують, що тарифи ПУП на постачання електроенергії населенню, які регулюються НКРЕКП, на початку 2022 року зросли незначно порівняно з серпнем 2021 року і не переглядалися протягом усього року. А споживання електроенергії населенням 2022 року зменшилося на 16%.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

ремонт електромереж

Аналітики вважають, що постачальники могли перепродувати отриману безкоштовно електроенергію від "Енергоатому" для забезпечення ПСО бізнесу за ринковими цінами.

Тобто "Енергоатом" безкоштовно постачає частину своєї електроенергії ПУП. Але при цьому "Енергоатом" за 2022 рік показав 3,3 млрд грн збитків, а ПУП – 3,8 млрд грн прибутку, – йдеться у повідомленні.

ДТЕК Донецькі електромережі

Скільки постачальник передає електроенергії населенню, а скільки бізнесу, неможливо через непублічність звітів.

Нагадаємо, що в Україні хочуть підвищити тариф на електроенергію для населення. Дія пільгових цін закінчується 31 травня.

Нагадаємо, ми писали, що підвищення тарифів на електроенергію під час війни, призведе до неминучого зростання боргів.

Як повідомляв "Знай.ua" українцям краще не продавати павербанки та генератори: експерт пояснив, що на нас чекає восени.

Також "Знай.ua" інформував, що не 5 і не 7 грн за кіловат: у НКРЕКУ розповіли, як зміняться тарифи на електроенергію.