За час повномасштабної війни в Україні сильно зросли ціни на молочні продукти, зокрема на вершкове масло. Що відбувається із цінниками на продукт у другій половині квітня, показують дані моніторингу, що представлені на порталі Мінфін.
Повномасштабне російське вторгнення сильно вдарило по економіці України, зокрема суттєво постраждав аграрний сектор. Багато ферм було зруйновано та поголів'я худоби скоротилося. Також зверху наклалися й інші фактори у вигляді інфляції та дефіциту електроенергії. В результаті ціни на продукти тваринного походження сильно зросли, зокрема молоко та відповідно вершкове масло.
Так, станом на 21 квітня масло вершкове торгової марки "Яготинське" 73% у середньому коштує 69,88 гривні за 200 грамів. Якщо порівнювати із березнем, то середній цінник на продукт знизився на 97 копійок.
Найдешевше це вершкове масло пропонується в мережі Auchan - 68,50 гривні, у Novus цінник вище - 69,89 гривні і найдорожче продукт у Metro - 71,24 гривні.
Рф посилить наступ у 2026 році: названі міста, які стануть "мішенню" для ворога
Пенсію підвищать на 1500 гривень: кому чекати надбавку
Що буде з доларом в Україні після Нового року: експерти приголомшили прогнозом
ТЦК дали чоловікам 40 днів: почнуть блокувати рахунки та арештовувати майно
Варто зазначити, що в аналогічний період минулого року вершкове масло цієї торгової марки було майже на 10 гривень дешевшим – 59,57 гривні.
Раніше портал Знай повідомляв, цього разу не гречка: українців попередили про найбільший за останні 20 років дефіцит рису.
Також наш портал інформував, дорожчають зі швидкістю світла: супермаркети перерахували ціни на сардельки та сосиски, недешеве задоволення.
Крім того, ми писали, що українців ощасливили новими цінниками на яйця: за скільки можна взяти десяток.