Зі свята Світлого Воскресіння Христового розпочався Світлий тиждень, який триватиме цього року до 23 квітня.

Великодній тиждень вважається найрадіснішим у році для християн і має особливе значення. 19 квітня всі православні християни відзначають Світлу середу. Ознайомтеся з інформацією про традиції Світлої середи Світлого тижня.

Так як Великий піст добіг кінця, у Великдень тиждень знімаються обмеження на вживання продуктів тваринного походження. Однак це не єдина традиція Світлого тижня.

Як відомо, молоді люди в Великдень загравали один з одним, веселилися. Крім того, в цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: "Христос Воскрес - Воістину Воскрес!"

Популярні новини зараз

Чоловік знайшов 2,5 млн грн у банках від какао, але не зміг їх витратити: навіть банку не потрібні

Просто так до школи не пустять: встановлюють суворі правила – перевірятимуть усіх

Українцям пообіцяли велику індексацію пенсій: на скільки виростуть виплати

Три категорії пенсіонерів, кому піднімуть виплати

Показати ще

По середам "Великодніх святок" багато селян влаштовували танці та веселощі. І дорослі, і діти збиралися "на музику", щоби проводити святки. Ці три дні Великодніх свят були щасливим часом гостей, молодіжних ігор та забав. Дорослі шукали в ці дні квіти рясту (чубатого), а знайшовши – топтали їх примовляючи: "Щоб і на той рік дочекатися рясту топтати".

Також у народі середа завжди вважалася саме жіночим днем. Цього дня незаміжні дівчата ворожили на нареченого, робили привороти та проводили ритуали на залучення кохання. Після цього вони виходили на вулицю, сподіваючись зустріти майбутнього чоловіка.

Раніше в деяких місцях із вівторка, а частіше з середи дівчата починали водити хороводи, тому середа називалася "хороводниця". Хороводи продовжувалися з цього дня вечорами до Трійці.

Якщо по дорозі додому зустріти нужденного, то не можна відмовляти йому у допомозі. Нагодуйте його або допоможіть йому грошима, але натомість попросіть, щоб він помолився за ваших покійних рідних.

Що заборонено робити 19 квітня

Церква застерігає цими днями від обжерливості і особливо від зловживання алкоголем. З алкогольних напоїв можна пити червоне вино (звичайно, виключно дорослим), а от вживання горілки та інших міцних напоїв церква не благословляє.

Також вважається, що у великодній тиждень не можна скупитися, потрібно бути щедрим, ділитися частуванням і взагалі брати активну участь у благодійності. При цьому особливо наголошується, що щедрість має виходити від серця.

У Світлу седмицю вкрай небажані засмучення і сварки — тих, хто порушив цю заборону в найрадісніший для християн тиждень, можуть чекати неприємності.

Для православних (за винятком співробітників екстрених служб) робота під суворою забороною лише першого дня Світлого тижня — у Великдень. А ось до наступних вихідних працювати можна, якщо це потрібно за виробничою потребою або відповідно до трудового графіка. Тут важливий принцип розумності. Заборона поширюється в основному на роботи по дому та у дворі.

Один із найделікатніших моментів — відвідування цвинтарів у Світлу седмицю. Справа в тому, що у великодній тиждень церква не проводить ні вінчання, ні панахиду, щоб віруючі не зрікалися святкування Світлого Христового Воскресіння. Тому церква не благословляє поїздки на цвинтарі в ці дні як несумісні з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа. Найближчим днем, коли церква рекомендує відвідувати цвинтарі, це Радониця — перший вівторок після Антипасхи. 2023 року Радониця припадає на 25 квітня.

Нагадаємо про неймовірно соковиті котлети з філе стегна від зірки "МайстерШеф": простий рецепт до улюбленої пюрешки.