Вже незабаром українці відзначатимуть Великдень і напередодні свята у супермаркетах активно зростають ціни на продукти, зокрема популярні овочі. Так, наприклад, огірки, які нещодавно подешевшали, знову злетіли в ціні. Деякі сорти пропонуються дорожче за 200 гривень за кіло. Про це свідчать дані моніторингу на порталі Мінфін.
Звичні українцям овочі за час повномасштабної війни зросли у ціні в кілька разів. Наприклад, огірки вже у прямому значенні слова на вагу золота. З настанням весни ціни на овоч трохи знизилися, але напередодні Великодня знову відбулося подорожчання.
Так, станом на 11 березня огірок у середньому пропонується по 199 гривень за кілограм, що майже на 60 гривень дорожче, ніж було у березні. Гладкі огірки продаються за дещо меншою ціною, ніж у березні, але цінник все одно рекордний – 134,93 гривні за кіло. Тепличні огірки змінилися в ціні не суттєво – 121,60 гривні, що на 2,21 дешевше.
Цю війну ми програли: військовий назвав найуспішнішу операцію росіян
Пенсіонерів змусять повернути державі пенсії: кому доведеться віддати гроші
Скільки платити за комуналку з січня: тарифи на газ, воду та світло
Пенсія як вирок бідності: чому регулярні перерахунки не покращують життя пенсіонерів
Колючі огірки пропонуються покупцям за середньою ціною 229,90 гривні за кілограм, що на 36 гривень дорожче, ніж місяцем раніше. Не сильно відстають огірки "Естафета" – за кілограм доведеться викласти в середньому 223,90 гривні.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, до Великодня ціни на цибулю можуть злетіти на 3-4%: коли українці нарешті побачать здешевлення.
Також наш портал інформував, що молочні продукти подорожчали перед Великоднем: скільки тепер коштує літр молока.
Крім того, ми писали, цінники на майонез та кетчуп зашкалюють: як змінилася вартість популярних соусів у квітні.