Українців за відмову у проходженні військової служби притягують до реальної відповідальності, як свідчить практика. Йдеться не про адміністративні штрафи, а про позбавлення волі. Ухилянтам загрожує тюремний термін від 3 до 5 років.
Громадяни вже неодноразово попереджали, що відмовлятися від вручення повістки або тікати з країни через службу не варто, оскільки це загрожує покаранням. Проте, за даними Єдиного реєстру судових рішень, за ухилення вже засудили декілька сотень українців із різних областей.
Зокрема, наприкінці березня мешканець Закарпатської області отримав строк на 5 років ув'язнення, маючи двох малолітніх дітей. Він письмово відмовився від служби, посилаючись на сімейний стан. Суд прийняв те, що обвинувачений кається і скоротив покарання до умовного - 3 роки випробувального терміну.
Також умовний вирок призначили потерпілому від аварії на ЧАЕС у Волинській області. Він ухилявся від служби через захворювання і стверджував, що його брат зараз перебуває у російському полоні.
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Навіщо переплачувати? Українцям підказали, як обрати найдешевший тариф для телефону з кнопками
Повістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК
За кіло каші доведеться віддати 93 грн: супермаркети оновили ціни на рис, гречку та макарони
Реальний термін 3 роки позбавлення волі отримав офіцер запасу на Сумщині, який відмовився від проходження служби. Охтирський міськрайонний суд заарештував його у залі засідань, проте обвинувачений не визнав своєї провини та посилався на хворобу коліна, хоча комісія цього не підтвердила.
Раніше ми писали про те, як влаштуватися на роботу під час військового стану: чи потрібний військово-обліковий документ