Сезонність, а також енергетична криза та окупація стали головними причинами різкого подорожчання овочів. На даний момент цінники досягли піку і очікується, що вартість овочів знижуватиметься. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону.

Тарас Висоцький наголосив, що на вартість овочів сильно впливає сезонний фактор, але 2023 року до нього додалося ще два — енергетична криза та тимчасова окупація. Енергетичний терор з боку Росії перешкодив зберегти більшу частину врожаю, а через окупацію Херсонської та Запорізької областей було втрачено більшу частину врожаю.

Овочі. Фото: скрін youtube

Цього року фермери мають намір збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі, з якими були складнощі. Відтак буде великий урожай, з появою якого цінники на овочі знижуватимуться.

Овочі. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Україну атакували "кровопивці", від укусів у людей судоми та галюцинації: як захистити себе

Перевірку лічильників повернули: хто може "врятуватися", а кому треба якнайшвидше надати акт

Нові пенсії виплатять одразу за три місяці, кого торкнеться підвищення до 1200 грн

"За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників

Показати ще

"Міністерство аграрної політики та продовольства працює над тим, щоб максимально наповнити ринок та стабілізувати ціни. Цим потрібно займатися не через регулювання чи обмеження, а ринкові механізми. Тому що регулювання цін, як показує практика, реалізується в тіньовий обіг", - зазначив. Тарас Висоцький.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у березні морква подорожчала ще на 50%: які цінники виставили супермаркети і де дешевші.

Також наш портал інформував, поки ціни на м'ясо активно зростають, риба дешевшає: українцям показали, скільки коштуватиме короп, оселедець та інші види.

Крім того, ми писали, ще не межа: ціни на цибулю можуть злетіти до 100 гривень за кіло.