Повномасштабна війна триває вже понад рік, від початку 24 лютого 2022 року, з того моменту в Україні триває військовий стан, який обмежує можливість виїзду за кордон для чоловіків призовного віку.

Адвокат Владислав Юрчак з адвокатського об'єднання T&T Partners спробував роз'яснити, чи "звільнять" чоловіків після закінчення війни, щоб у них нарешті з'явилася можливість виїхати з України - у справах, на відпочинок і таке інше.

Українці на кордоні, скріншот: Youtube

Заборона на перетин кордону зараз діє, базуючись на постанові Кабміну від 27 січня 1995 року №57. Вони пов'язані із запровадженням на території країни надзвичайного чи військового стану, тобто діють лише під час дії таких правових режимів.

Юрчак зазначив, що складно прогнозувати, які зміни відбудуться у правовій сфері після припинення дії воєнного стану. Однак він зазначив, що обмеження на виїзд продовжуватимуть діяти, якщо після воєнного стану буде запроваджено надзвичайний стан.

Популярні новини зараз

За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку

Разом з повісткою можуть дати штраф на 8500: достатньо однієї умови

Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки

Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня

Показати ще

Перевірка документів на кордоні, скріншот: YouTube

У той же час, якщо жоден із цих режимів не буде застосований, за чинним законодавством обмеження на виїзд для чоловіків призовного віку не діятимуть.

Наразі ж виїхати за кордон можуть лише деякі категорії громадян, включаючи хлопців до 18 років, пенсіонерів після 60 років тощо.

Нагадаємо, ти в окопі, а зарплати нема? Юрист пояснив, куди звертатися

Як повідомляв "Знай.uа", що чекає на українців після отримання повістки: що брати з собою в ТЦК

Знай.ua писав, військових в Україні зобов'язують пройти випробувальний термін: скільки триває і кого стосується