Адвокат Олексій Панасенко розповів про те, що під час воєнного стану в Україні порушення будь-яких правил – у військовій сфері – є дуже серйозними.
Наприклад, відмова виконати наказ – ха цей злочин передбачається кримінальна відповідальність відповідно до ст. 402, 403 КК України.
Відповідність наказу законодавству України та його наслідки є відповідальністю начальника чи командира військової частини згідно з Дисциплінарним статутом та Статутом внутрішньої служби ЗСУ.
Відповідно до закону, можна навіть понести відповідальність за невиконання наказу через забудькуватість, неуважність...
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
За відмову виконати наказ у період дії воєнного стану або у бойовій обстановці передбачається обмеження волі від 5 до 10 років.
Законним вважається лише наказ, який був відданий відповідною особою в межах повноважень та належного порядку, що не суперечить чинному законодавству та не порушує конституційні свободи та права людини та громадянина.
Є ще інформація щодо тих, хто уникає мобілізації за кордоном. Тих, хто не повертався до України, можуть притягнути до адміністративної відповідальності – штраф від 3,4 тисячі гривень. Якщо виявиться, що перетин кордону був незаконним, тоді доведеться додатково заплатити до 8,5 тис.
Нагадаємо, українець обдурив військкомів і "поплатився" за це: суд виписав штраф, незважаючи на вибачення
Як повідомляв "Знай.uа", медсестру оштрафували на 100 тисяч за відмову їхати на фронт: все могло бути ще гіршим
Знай.ua писав, уникнення мобілізації за кордоном: після повернення в Україну чоловіки, що втекли, нестимуть відповідальність