Роботодавець може відмовити українцям надавати звичні терміни відпустки через воєнний стан, який триває в країні вже другий рік.
Якщо підприємство або працівник задіяні в роботі на об'єктах критичної інфраструктури, то керівництво може відмовити у відпустці. Про це розповіла Головний державний інспектор відділу з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Юлія Кондрашева.
У звичайний час за українським законодавством, співробітники мають право на відпочинок тривалістю як мінімум 24 календарні дні на рік. Але правила надання відпустки під час війни відрізняються.
Серед важливих змін – можливість відмовити в будь-яких видах відпочинку, якщо людина забезпечує функціонування критично важливих об'єктів. Винятки лише два – у зв'язку з вагітністю та пологами, а також для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Також в статті 2 Закону "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96-ВРу йдеться, що отримати компенсаційні виплати за невикористану відпустку, якщо відсутність відпочинку не пов’язана з бажанням працівника забороняється законодавством.
Можна отримати грошову компенсацію лише у разі, якщо співробітник звільняється.
Нагадаємо, ми писали, що коли студенти в Україні втрачають право на відстрочення від мобілізації.
Як повідомляв "Знай.ua" пільги на комуналку, навчання та харчування: яку допомогу можуть отримувати багатодітні та батьки-одинаки.
Також "Знай.ua" інформував, Слава Камінська обурила українців своєю "вимушеною відпусткою" за кордоном і ниттям.